Cumhurbaşkanı, Ülkenin Kripto Parayı Yasallaştırmaya Hazır Olduğunu Duyurdu!

kripto para

Kazakistan Cumhurbaşkanı, dijital varlık endüstrisini geliştirmek için ulusal mevzuatı ve düzenleyici ortamı değiştirmeye hazır olduğunu duyurdu. Kazakistan Cumhurbaşkanı, Ülkenin Kripto Para Birimlerini Yasallaştırmaya Hazır Olduğunu Duyurdu!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! 

Kazakistan Cumhurbaşkanı, Ülkenin Kripto Para Birimlerini Yasallaştırmaya Hazır Olduğunu Duyurdu!

Kassym-Zhomart Tokayev, Digital Bridge 2022 uluslararası forumunda Kazakistan’ın dijital teknolojiler, kripto para ekosistemi ve düzenlenmiş madencilik alanında uluslararası bir lider olmayı planladığını belirtti. Ülke hükümeti, Astana Uluslararası Finans Merkezi’nde (AIFC) kripto para birimi dönüştürme mekanizmasının pilot lansmanı için ulusal mevzuatta değişiklikler geliştirdi. Proje, 2022’nin sonuna kadar test modunda çalışacak.

“Kripto para birimi dönüşümü, özel bir pilot proje kapsamında Astana Uluslararası Finans Merkezi’nin sahasında halihazırda gerçekleştiriliyor. Bu finansal araç daha fazla talebini ve güvenliğini gösterirse, kesinlikle yasal olarak tam olarak tanınacaktır, ”diye söz verdi Kassym-Jomart Tokayev.

Önerilen Makaleler

Yaz aylarında, ticari bankalar ve AIFC’de lisanslı kripto borsaları arasında bir pilot etkileşim projesi Astana’da başlatıldı. Projenin amacı, Kazakistan bankalarında kripto platformlarının ve müşterilerinin hesaplarının açılmasını sağlamak. Proje, ATAIX Eurasia ve Biteeu Eurasia kripto borsalarının yanı sıra Halyk Bank, Altyn Bank ve Eurasia Bank’ı içeriyor.

Ağustos ayında, Astana Finansal Hizmetler Otoritesi (AFSA) , Kazakistan Cumhuriyeti’ndeki dijital varlıklarla çalışmak için Binance kripto para borsasına geçici bir lisans verdi . Borsa, AIFC’de dijital varlık ticaret platformu operatörü ve saklama hizmeti sağlayıcısı olarak hizmetlerini sunabilecek.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.