Brainard, Kripto Para Birimlerini Düzenleme Konusunda Çağrıda Bulundu!

fed
Abone Ol 

Federal Rezerv Başkan Yardımcısı Lael Brainard yaptığı açıklamada, kripto para birimleri dünyasının, finansal istikrar riskleri oluşturacak kadar yaygın hale gelmeden önce şimdi uygulanmaya başlanması için güçlü düzenlemelere ihtiyacı olduğunu söyledi. Brainard, Kripto Para Birimlerini Düzenleme Konusunda Çağrıda Bulundu!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Brainard, Kripto Para Birimlerini Düzenleme Konusunda Çağrıda Bulundu!

Federal Rezerv Başkan Yardımcısı Lael Brainard Cuma günü yaptığı açıklamada, kripto para endüstrisinin finansal istikrar riskleri oluşturacak kadar yaygın hale gelmeden önce güçlü bir düzenlemeye ihtiyacı olduğunu söyledi ve bu alandaki son kargaşanın kripto para birimlerinin geleneksel finans sektörüyle aynı risklerden muzdarip olduğunu gösterdiğini belirtti.

Brainard, bir bankaya hazırladığı açıklamada, “Kripto ekosistemi, daha geniş finansal sistemin istikrarı için risk oluşturabilecek kadar büyük veya birbirine bağlı hale gelmeden önce, kripto finansal sisteminin sağlam bir şekilde düzenlenmesi için temellerin şimdi oluşturulması önemlidir” dedi. 

Yasal bir gri alanda faaliyet gösteren gevşek şekilde düzenlenmiş kripto para birimlerinin ve stabilcoinlerin riskleri, kripto piyasasının keskin bir şekilde düşmesi ve büyük “stablecoin” TerraUSD’nin çöküşü ile odak haline geldi. Lider kripto para birimi bitcoin, son yedi aydaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %75’ten fazla düştü.

Kripto endüstrisi, dijital varlıkları geleneksel finanstan temelde farklı olarak lanse etse de Brainard, sektörün aynı risklere duyarlı olduğunu ve aynı kurallara tabi olması gerektiğini kanıtladı.

Bu riskler arasında kaldıraç, yangın satışları, opaklık, vade ve likidite uyumsuzlukları ve bulaşma yer alıyor, dedi ve yeni teknolojilerin ve finansal mühendisliğin tek başına riskli varlıkları güvenli varlıklara dönüştüremeyeceğini de sözlerine ekledi.

Brainard, “Düzenleyici çevrenin kripto finansal sistemini kapsamasını ve aynı risk, aynı açıklama, aynı düzenleyici sonucu yansıtmasını sağlarsak gelecekteki finansal esneklik büyük ölçüde artacaktır” dedi.

Brainard, mevcut düzenlemelere uyumu sağlamak ve yenilerini uyarlamak için ulusal ve uluslararası işbirliğine ihtiyaç duyulacağını da sözlerine ekledi.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.