Ana SayfaKripto Para HaberleriBloomberg: BlackRock XRP Trust Başvurusu Sahte

Bloomberg: BlackRock XRP Trust Başvurusu Sahte

Bloomberg analisti Eric Balchunas, BlackRock XRP Trust başvurusunun sahte olduğunu doğruladı. Bu, XRP fiyatında %15’lik bir artış ve ardından düşüşü tetikledi.

spot_img

13- 14 Kasım gecesi XRP yatırımcıları için yükselişe başlıyoruz derken, hüzünle sonuçlanmasıyla bitti. Bu yükselişin ve ani düşüşün nedeniyse Blackrock şirketi tarafından yapıldığı iddia edilen XRP Trust başvuruydu. Başvuru ilk önce, Delaware yatırım ortaklığının resmi kayıt web sitesinde göründü, ancak sorun şu ki, başvuruyu yapan BlackRock değildi.

BlackRock XRP Trust hakkındaki sahte haberler XRP’nin %15’ten fazla yükselmesine neden oldu. Haberin sahte olduğu anlaşılınca XRP derin sulara gömüldü. Yazı tarihiyle XRP 0.6633$’ten işlem görüyor.

xrp blackrock etf başvurusu

BlackRock XRP Trust Başvurusu XRP Fiyatını Arttırdı

Varlık yönetimi firmalarının başvurularını listeleyen Delaware Dışişleri Bakanlığı Şirketler Bölümü web sitesi, Pazartesi günü BlackRock’a kayıtlı “iShares XRP Trust” adıyla yapılan bir dosyanın ayrıntılarını paylaştı. Haber, bir saat içinde XRP fiyatında büyük bir yükselişi tetikledi, ancak birisinin BlackRock’un adını kullandığının tespit edilmesinin ardından aynı seviyeye düştü.

OKX, Layerzero Olduğu İddia Edilen Paylaşımı Kaldırdı

Bloomberg analisti Eric Balchunas, BlackRock’taki kaynağına göre başvurunun sahte olduğunu söyledi. Delaware web sitesinde yer alıyor, ancak başvuru BlackRock’tan değil.

“Bu tuhaf bir şey, asıl sorun kimin BLK gibi davranıp yasal isimleri kaydettirdiği?”

blackrock etf başvurusu sahte mi

Delaware Dışişleri Bakanlığı temsilcisi yorum taleplerine yanıt vermedi. Ayrıca sahte BlackRock adının web sitesinde nasıl yer aldığı bilinmiyor. Konu net bir açıklığa kavuşamadı. Blackrock şirketi dünya üzerinde trilyonlarca dolar değerinde fon yöneten bir şirket. Bu denli başvurular varlıkların çok ciddi yükselmesine neden olabilir. 

Örneğin, geçtiğimiz aylarda Bitcoin ETF başvurusunun onaylandığına dair bir sahte haber paylaşılmıştı. Bu haber ile birlikte BTC soluksuz %10 yükselmişti. Daha sonra haberin onaylanma ihtimaline karşı yatırımcılar beklentiyi satın alarak Bitcoin’i 37.000 Dolar seviyesine taşıdılar.

Uzman Analist, Bitcoin Boğa Dönemine Girdi

XRP Önce %15 Yükseldi, Sonra Çakıldı

XRP fiyatı, BlackRock XRP ETF başvurusu haberinin ardından %15 arttı, ancak Bloomberg analistlerinin bunun sahte olduğunu belirtmesinin ardından hızlı bir düşüş yaşadı. Fiyat şu anda 0,66 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yatay işlem görüyor. 24 saatlik en düşük ve en yüksek değerler sırasıyla 0,645 dolar ve 0,740 dolar.

Fakat yatırımcılar tarafından XRP’ye olan ilgi gitgide artıyor. Kullanıcılar bu tarz haberlerin gelebileceği yönünde yine beklentiyi satın alabilirler. Fakat, bu sefer gerçekten başvuru Blackrock şirketine ait değil.

XRP 2 Dolara Yükselebilir mi? XRP Fiyat Tahmini

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar