Bitcoin’in Piyasa Değeri Meta’yı Geçti!

bitcoin meta

Lider kripto para Bitcoin, kısa sürede ciddi bir yükseliş ivmesi kaydetti. Çoğu yatırımcı, analiz 12.000 Dolar seviyelerini beklerken Bitcoin Short pozisyonları yıkarak 21.000 Dolar seviyesine kadar tırmandı. Bitcoin , Piyasa kapitalizasyonunda hem Meta Platforms Inc.’i hem de Mastercard’ı geride bırakarak, gezegendeki en popüler dijital varlık olarak yer alıyor. 

Bitcoin, Meta ve Mastercard’ı Geçti!

Bitcoin, 2023 yılının ilk ayında herkesi şaşırtan bir yükseliş ile tüm piyasayı resmen şok etti. Anlık olarak Bitcoin 20.705 Dolar seviyesinden işlem görüyor.  Meta ve Mastercard sırasıyla 357.69 milyar dolar ve 363.03 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin ise anlık olarak $400.50 B piyasa değerine sahip. Buda Bitcoin’i dünyanın en değerli dijital varlığı yapar.

İşte Bitcoin’in son 1 ayda mevcut verileri;

  • Son 24 saat içerisinde Bitcoin %1 oranında değer kaybederek 20.700 seviyesinde işlem görüyor.
  • Son 7 gün içerisinde en düşük Bitcoin fiyatı $17,093.99 ‘dur.
  • Son 30 gün içerisinde en düşük Bitcoin fiyatı $16,398.14 olarak kaydedildi.
  • Son 30 gün içerisinde en yüksek fiyat $21,075.14 olarak kaydedildi.

Korku ve Açgözlülük Endeksi Aylar Sonra İlk Bu Seviyede!

Kripto para piyasasında korku ve açgözlülük endeksi uzun süredir Korku ve Aşırı Korku seviyesinde yer alıyordu. Bugün itibariyle Endeks kendini açgözlülük seviyesine yakın yere yerleştirdi.

btc korku ve açgözlülük endeksi
bilgikripto.com korku ve açgözlülük endeksi

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.