Bitcoin Yatırımcıları Bankalardan Kaçmaya Çalışmıyor, Kâr Arıyor

Bitcoin
Abone Ol 

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), kripto para yatırımcılarının motivasyonları üzerine bir çalışma yürüttü. Dijital varlıklara yatırım yapmanın ana sebebinin bankacılık sistemine karşı bir isyan değil, kâr susuzluğu olduğu ortaya çıktı. Bitcoin Yatırımcıları Bankalardan Kaçmaya Çalışmıyor, Kâr Arıyor!

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS): ‘Bitcoin Yatırımcıları Bankalardan Kaçmaya Çalışmıyor, Kâr Arıyor’

Uluslararası Ödemeler Bankası analistleri, BTC fiyatı, kripto para birimi ticaret hacimleri ve dijital varlıkların günlük yaşamda benimsenmesi arasındaki bağlantıları analiz ettiler ve  ana parametrelerden biri, dijital para birimleri ticareti için uygulamaların indirilme istatistikleriydi , analistler kripto varlıkların benimsenmesini bu şekilde değerlendirmeye çalıştılar.

Söz konusu araştırmacılar, Bitcoin fiyatı yükseldiğinde, kripto para ticareti için uygulamaların indirilme sayısında önemli bir artış olduğunu ve “perakende yatırımcıların çoğunluğunun, bitcoin fiyatlarının yüksek olduğu bir zamanda kripto uygulamaları indirdiğini” buldular.

Buna göre, kullanıcılar büyüyen bir varlık üzerinden para kazanmaya çalıştı. “Kullanıcılar, geleneksel bankalardan, tasarruf arayışından ve devlet kurumlarına güvensizlikten değil, artan bitcoin fiyatından etkileniyor.

İlginizi Çekebilir

BIS analistleri, “Bitcoin fiyatı en önemli faktör olmaya devam ediyor” diye yazıyor. Aynı zamanda, kullanıcıların uygulamaları indirdikten kısa bir süre sonra bitcoin satın aldıklarını varsayarsak, yatırımcıların çoğunluğu (%81’den fazlası) zarardaydı. Veriler, Glassnode analitik şirketinin bulgularıyla örtüşüyor ancak bu durumda bitcoin adreslerinin yaklaşık yarısının karda kaldığı söyleniyor .

BIS’e göre, bitcoin oranının artması sırasında küçük sahipler ve yeni kullanıcıların satın alması, ancak büyük yatırımcıların hisse senetlerini satması ilginçtir. Böylece, “daha küçük yatırımcılar pahasına kar elde ederler.” Daha önce kripto para birimlerinin benimsenmesindeki önemli faktörlerden birinin geleneksel bankalara olan güvensizlik olduğu öne sürülmüştü.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.