Bitcoin Talebinde Artış

Bitcoin Talebinde Artış
Abone Ol 

Ülkenin merkez bankası nairayı (eNaira) nakit çekme işlemlerine ciddi kısıtlamalar getirme programını açıkladıktan sonra Nijerya’da BTC’ye olan talep fırladı. Nijerya Merkez Bankası’nın dijital para biriminin piyasaya sürülmesi, bitcoin talebinde artışa yol açtı. Bitcoin Talebinde Artış

Nijerya Merkez Bankası’nın dijital para biriminin piyasaya sürülmesi, bitcoin talebinde artışa yol açtı.

Düzenleyici tarafından açıklanan şeytanlaştırma, kalpazanlık, enflasyon ve kara para aklama ile mücadele etmeyi amaçlıyor. Merkez Bankası’nın eylemlerinin bir sonucu olarak Nijeryalılar dikkatlerini alternatif finansal araçlara ve dijital varlıklara kaydırdı ve bu da fiyatlarında büyük bir artışa neden oldu.

Yoğun talebin ortasında, eşler arası tüccarlar, LocalBitcoins’e göre 38.000 $’lık ortalama yurt içi BTC fiyatından %164 daha yüksek olan 62.000 $’ın üzerinde BTC  satıyorlardı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a şimdi kayıt olun, üstelik en yüksek komisyon iadesi ile (%20 referans kodu )

30 Ocak Pazartesi günü öğleden sonra, Nijerya kripto borsası BTC fiyatı yaklaşık 38.792 dolardı ve bu, dünya ortalama bitcoin piyasa fiyatından ( yaklaşık 23.314 dolar) neredeyse %65 daha yüksek. p2p platformu Paxful BTC’de, Nijeryalılara %18,1 ila %65,8 primle 28.000 ila 39.300 ABD Doları aralığındaki ilk kripto para birimi sunuluyor. Google Trends tarayıcısına göre, Nijerya artık “bitcoin satın al” ve “bitcoin nasıl alınır” sorguları için İnternet örneğinde lider.

Daha önce Nijerya Merkez Bankası, dijital nairanın (eNaira) kabulünü artırmak amacıyla ülkedeki bankalara ve finans kurumlarına hem ATM’lerden hem de şubelerden nakit çekme miktarını sınırlama emri verdi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.