Ana SayfaBitcoin HaberleriBitcoin Spot ETF Onayı Yakında Mı? Bu Tarihe Dikkat Edin!

Bitcoin Spot ETF Onayı Yakında Mı? Bu Tarihe Dikkat Edin!

Eylül ayından bu yana SEC, Bitcoin spot ETF başvurusu yapanlar arasından sektör temsilcileriyle defalarca görüştü. Artık sona gelindi.

spot_img
  • Bitcoin Spot ETF’nin onayının yakın olması muhtemel. SEC üzerinde ciddi bir baskı artışı var. ETF’ler üzerinde sürekli toplantılar düzenleniyor. 
  • Reuters haber ajansının bildirdiği gibi BlackRock, ARK Invest, 21 Shares and Co. şu anda son rötuşları yapıyor.
  • Reuters’in edindiği bilgilere göre, sorumlu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Eylül ayından bu yana başvuru sahiplerinin temsilcileriyle toplantı yapıyor. BlackRock, Ark Invest ve Grayscale gibi yüksek profilli oyuncular dahil.
  • Hatta bazı toplantılar SEC Başkanı Gary Gensler’in ofisinde bile gerçekleşti.
  • Bu toplantılar , saklama ve yatırımcı riskleri gibi konuları kapsıyordu.
  • SEC ile sektör temsilcileri arasındaki tartışmaların sıklığının artması, yakın zamanda verilecek bir kararın göstergesi olarak değerlendiriliyor.
  • Piyasa gözlemcileri şu anda spot ETF lehinde veya aleyhinde olası bir karar tarihi olarak 10 Ocak 2024’ü izliyor. Ardından ARK Invest Bitcoin Spot ETF için mümkün olan son tarih sona eriyor.
  • Bu nedenle 10 Ocak tarihi işlem yaparken dikkat etmenizde fayda var. Onay gelebilecek herhangi bir haber BTC’yi zirvelere götürürken, tam tersi bir karar ciddi düşüşlere meydan verebilir. Fakat ETF başvurularının onaylanma ihtimali %90 gözüyle bakılıyor.

Diğer kripto haberleri:

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar