Ana SayfaAltcoin HaberleriJito (JTO) Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Jito (JTO) Coin Nedir, Nasıl Alınır?

spot_img

Dünya devi borsa listeleme haberleriyle bir anda popüler hale gelen Jito, tüm borsaların takibine alındı. Yatırımcılar şu an için Jito (JTO) Coin / Token nedir, nasıl, nereden alınır, airdrop, token detayları gibi soruların cevabını arıyor. İşte tüm bu soruların cevabı Bilgi Kripto haber sitesinde..

Jito İlk Kez Listelenecektir, Herkesten Önce Almak için Kaydolun!

Jito (JTO) Coin Nedir?

Jito Vakfı, Solana‘nın MEV ödüllerini içeren ilk likit staking türevi olan JitoSOL’u piyasaya sürmekten heyecan duyuyor. JitoSOL sahipleri, staking ödüllerinin yanı sıra MEV gelirinden de faydalanırken, ağın güvenliğinin sağlanmasına da yardımcı oluyor.

JitoSOL bir Solana sıvı staking türevidir. Kullanıcılar SOL’lerini JitoSOL ile değiştirebilirler. Bunun karşılığında, sahipleri stake etme işleminden getiri elde ederken SOL’un likiditesini ve DeFi fırsatlarını korurlar. JitoSOL, sahiplerine benzersiz bir şekilde Solana’da MEV çıkarılmasıyla ilişkili işlem gelirlerinden ek ödüller sağlıyor.

JİTO JTO NASIL ALINIR NEREDEN ALINIR BİNANCE SATIN AL HOW TO BUY alım yap

JitoSOL, Solana Labs tarafından geliştirilen hisse havuzu programı üzerine kurulmuştur. Program, ağ başlatıldığından bu yana üç kez denetlendi.

JTO Nasıl, Nereden Alınır?

JTO Coin / Token almak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gereklidir;

 1. Buradan, borsa kaydınızı Başlayın.
 2. Tüm borsa doğrulamaları tamamlayın.
 3. USDT, FDUSD yada Türk Lirası satın alın.
 4. Bu işlem çiftlerinde JTO bulun.
 5. Artık ticarete hazırsınız.

JTO Token Nedir?

JTO, Jito Governance Token’ın adıdır.  JTO tokeni, topluluk üyelerinin Jito Ağının karar alma ve yönlendirmesi üzerinde doğrudan etki sahibi olmalarını sağlamada etkili olacaktır. Jito’nun Solana ekosistemindeki büyümesi önemli oldu. JitoSOL, Solana’daki en büyük ve en hızlı büyüyen Liquid Staking Token (LST) olup, 6,8 milyon SOL Kilitli Toplam Değere (TVL) sahiptir ve Jito-Solana istemcisini çalıştıran Jito MEV doğrulayıcı ağı, ağ hissesinin %41’ini yönetir.

Yönetim

JTO’nun piyasaya sürülmesi, token sahiplerinin Jito Network’ün geleceğini şekillendirmek için önemli kararlar almasına olanak tanıyor, böylece hizmet verdiği kişilerin ve daha geniş Solana ekosisteminin ihtiyaçlarına uygun olarak gelişmeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu kararlar ve girişimler şunları içerebilir:

 • JitoSOL stake havuzunun ücretlerinin belirlenmesi
 • StakeNet programlarının  parametrelerini kontrol ederek delegasyon stratejilerinin güncellenmesi
 • DAO tarafından tutulan JTO tokenlerinin hazinesini ve JitoSOL’dan üretilen ücretleri yönetmek
 • Jito’nun protokolleri ve ürünlerinin sürekli geliştirilmesine ve iyileştirilmesine katkıda bulunmak

Jito Vakfı

Jito Vakfı, token sahibi topluluğun kararlarını organize eder ve koordine eder. Misyonu Jito Ağının misyonuyla uyumludur:

 • JitoSOL ve ilgili ürünler aracılığıyla stake ekonomisini geliştirin
 • Solana ağını iyileştirin

Token Dağıtım ve Tahsis Detayları

Jito tokeni (JTO), başlangıçta dolaşımdaki arz ve aşağıda listelenen değişkenlik ile birlikte toplam 1.000.000.000 JTO arzına sahip olacaktır:

jito jto token tahsisi dağıtımı arzı dolaşan maksimum toplam arz bilgileri

Airdrop

Cayman Vakfı’nın airdrop’u, anında dağıtılmak üzere 90.000.000 JTO tokenından ve gelecek yıl içinde ek 10.000.000 kilidin açılmasından oluşuyor; bunların her biri Topluluk Büyümesine tahsis edilen 342.857.143 tokenden gelecek.

JTO token airdrop’una uygunluk, kullanıcının Jito Ağının zaman içindeki gelişimine ve büyümesine yaptığı katkıya göre belirlendi. Buna uzun süredir JitoSOL sahipleri, çeşitli DeFi protokolleri üzerinde JitoSOL ile etkileşimde bulunan kullanıcılar, Jito-Solana MEV istemcisini çalıştıran Solana doğrulayıcıları ve Jito Network’ün MEV ürünlerini aktif olarak kullanan arama yapanlar dahildir.

Airdrop geriye dönüktür ve uygun etkinliklerin anlık görüntüsü 25 Kasım 2023’te alınmıştır. Bunun bir parçası olarak, daha önce duyurulan puan programı sona ermiştir ve puanlar artık güncellenmeyecektir.

JTO Tokenlerinin Airdrop’u Olacak mı?

Evet airdrop olacak. JTO airdrop alıcıları uygunluklarını web sitemizden doğrulayabileceklerdir. Jito Vakfı, uygunluk kontrolü ve airdrop talep araçları yayına girdiğinde sizi bilgilendirecektir.

Jito Nasıl, Nerede Kuruldu?

Bir Cayman Adaları vakıf şirketi olan Jito Vakfı (” Vakıf “), DAO’ya hizmet etmek üzere kuruldu. Vakıf, Jito Ağının büyümesini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Vakıf, Vakfın ilk yönetim yapısını oluşturmak için gerekli olan Yönetmelikleri ve diğer gerekli oluşum belgelerini kabul etmiştir. Token Sahipleri, Vakıf Belgelerinde belirtildiği üzere Vakıf ve Jito Ağı ile ilgili belirli kararlar alma yetkisine sahiptir

JTO Nerede Listelenecek?

JTO Token başlangıç aşamasında Binance borsasında listelenecektir. Daha sonra Kucoin, Gate gibi borsalarda listeleme gerçekleşecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar