Bitcoin Son 2 Yılın En Düşük Fiyatına Doğru!

bitcoin
Abone Ol 

Pazartesi günü başlayan FTX krizi, resmen kripto para piyasasında bir dalgaya neden oldu. Bu düşüş karşısında hiçbir altcoin, fan token direnç gösteremezken, Bitcoin neredeyse %20 ‘ye yakın bir düşüş kaydetti. Bu düşüşle beraber Bitcoin Son 2 Yılın En Düşük Fiyatına Doğru ilerliyor ! 

Bitcoin Son 2 Yılın En Düşük Fiyatına Doğru!

FTX olaylarının patlak vermesi üzeri ve bu olaylardan dolayı çoğu kripto para borsasının tartışma başlatması lider kripto para birimi Bitcoin‘i resmen bir gecede devirmeye yetti. Bitcoin artık neredeyse 2 yıl önceki haline döndü. İşte Bitcoin ‘in zamanlara göre performansı;

  • BTC Son 24 saat içerisinde %10’dan fazla düşerek $17,588.74 fiyat seviyesinden işlem görüyor.
  • Son 48 saat içerisinde BTC 17.100 Dolar fiyat seviyesini gördü.
  • Son 1 hafta içerisinde en yüksek fiyat $21,446.89
  • Son 1 ay içerisinde en yüksek fiyat $21,446.89
  • Son 90 gün içerisinde en yüksek fiyat $25,135.59
  • Son 1 yıl içerisinde en yüksek fiyat $68,789.63
  • Bu yıl içerisindeki en düşük fiyat $17,100,00
isim Fiyat24 saat %Grafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$16,972.85-0.94%

Tüm Yatırımcıların Gözü 15-14K Dolar Seviyelerinde

Bitcoin için çeşitli analizler, yorumlar yapılırken çoğu yatırımcı, fenomen beklentisini 14.000 ve 15.000 Dolar bandına çevirdi. Bazı yatırımcılar bu seviyeleri mümkün olduğunu belirtirken, diğer analistler bu seviyelerin mümkün olmadığını belirtiyor.

Bitcoin ve Kripto Paralara Olan Güven

Ne yazık ki FTX haberleriyle beraber , FTT coinde ikinci Luna vakası yaşandı. %80 ‘e yakın düşüş yaşayan FTX Token, en popüler ve en çok tercih edilen kripto varlıkların bile onlarca kat düşmesinin mümkün olduğunu gösterdi. Bu kripto ekosistemine vurulan 2. darbe gibiydi. FTX Token yüzünden milyonlarca kullanıcı paralarının buhar olduğunu belirtiyor.

FTX ‘in ilerleyen dönemlerde Binance tarafından satın alınması belki bir nebze piyasada düzelmeyi başlatabilir. Fakat bu durum tam tersine dönerse, kripto piyasası uzun bir süre kara kışın etkisi altına girebilir.

İlginizi Çekebilir;

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.