Ana SayfaBitcoin HaberleriBitcoin Neden Düşüyor, BTC Daha Ne Kadar Düşer?

Bitcoin Neden Düşüyor, BTC Daha Ne Kadar Düşer?

spot_img

Bitcoin şaka yapmak için 2 Nisan’ı bekledi. Günün erken saatlerinde %5′ varan düşüş yaşayan lider kripto para birimi 69.500 seviyelerinden soluksuz bir şekilde 66.000 Dolar seviyelerine geriledi. Kripto para yatırımcıları Bitcoin neden düşüyor, BTC daha ne kadar düşer sorularının cevabını arıyor. İşte tüm cevaplar Bilgi Kripto haber sitesinde.

Şimdi Bitcoin Satın Alın, Nisan 2024 Tarihindeki BTC Yarılanmasını Kaçırmayın!

  • Daha geniş kripto pazarının %6’yı doldurması nedeniyle kripto pazarında güçlü tasfiyeler yaşandı.
  • Opsiyon verileri, satım alımlarının önemli ölçüde arttığını ve satış tarafında baskı oluşturduğunu gösteriyor.
  • Meme coinler partisinin sona erdiğini gösteren güçlü bir satış baskısıyla karşı karşıya.

Bitcoin Neden Düşüyor?

Güçlü bir kripto düzeltmesi, daha geniş kripto para piyasasının son birkaç saat içinde %6 oranında düşmesini sağladı. Yazının yayınlandığı an itibarıyla Bitcoin (BTC) fiyatı %3,7 düştü ve şu anda 1,311 trilyon dolarlık piyasa değeriyle 67.009 dolardan işlem görüyor. Altcoin alanının geri kalanı da ağır bir şekilde kan kaybediyor ve ilk on altcoin %6-10 arasında bir düzeltme yaşıyor.

Bitcoin düşmesinde düzeltmenin yanı sıra, kripto para dünyasındaki spekülatif coşkunun azalmasıyla birlikte, ABD’de daha gevşek para politikası beklentisi engellerle karşılaşıyor.

Bitcoin düşmesinde bir diğer unsur, 1 Nisan Pazartesi günü, dokuz spot Bitcoin ETF’sinin tamamına yapılan toplam akışlar bir kez daha negatife dönmesinden kaynaklı. Gri Tonlamalı Bitcoin ETF GBTC’den çıkışların yeniden arttığı ortaya çıktı. Pazartesi günü GBTc’den toplam çıkış bir kez daha 300 milyon doları aştı.

Nisan ayının başlamasıyla birlikte, kripto piyasasının geri çekilmesi, özellikle Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesiyle karakterize edilen son güçlü yükselişte ivmenin azaldığını gösteriyor. Duyarlılıktaki bu değişim, ABD’de süregelen enflasyonist baskıların tetiklediği, küresel piyasalarda hakim olan daha temkinli duruşu yansıtıyor. Sonuç olarak yatırımcılar, Fed’in daha gevşek para politikaları ve faiz indirimlerine ilişkin beklentilerini azaltıyor.

Düşmenin bir diğer unsuru Bitcoin Halving olayının etkisini yavaş yavaş yitirmesinden kaynaklanıyor olabilir.

BTC Daha Ne Kadar Düşer?

Teknik göstergelerimize göre mevcut görüş Yükseliş yönündeyken Korku ve Açgözlülük Endeksi 79 (Aşırı Açgözlülük) gösteriyor . Bitcoin , son 30 günde %3,88 fiyat dalgalanmasıyla 17/30 (%57) yeşil gün kaydetti.

02 Nisan 2024 09:46 verilerine göre genel Bitcoin fiyat tahmini hissi yükseliş yönünde 25 teknik analiz göstergesi yükseliş sinyallerini ve 6 düşüş sinyalini işaret ediyor.

Teknik göstergelerimize göre Bitcoin’in 200 günlük SMA’sı önümüzdeki ay yükselecek ve 02 Mayıs 2024 itibarıyla 50.973 dolara ulaşacak . Bitcoin’in 50 günlük kısa vadeli SMA’sının 02 Mayıs 2024 itibarıyla 74.205 dolara ulaşacağı tahmin ediliyor .

Bitcoin düşüşü kuvvetlenirse 63.000, 61.000 seviyeleri ilk destek görevini görebilir.

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar