Ana SayfaBitcoin HaberleriBitcoin 31.000 Dolara Doğru Gidiyor, Sırada Ne Var?

Bitcoin 31.000 Dolara Doğru Gidiyor, Sırada Ne Var?

Bitcoin kademeli yükselişlere devam ediyor. Peki bu yükselişin arkasında ne var?

spot_img

Lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saat içerisinde %2.48 oranında artarak 30.698$ fiyat seviyesine ulaştı. Fiyatın bu seviyelere gelmesinde sahte cointelegraph haberinin etkisinin büyük olduğunu söyleyebiliriz. Sahte Bitcoin ETF onay haberi BTC’yi soluksuz yukarılara taşımıştı. Haberin gerçek olmadığı anlaşılınca düşüş yaşanmıştı. Fakat yatırımcılar bir gerçeği gördü. Oda Bitcoin’de ETF onayları gelmeden yatırım yapmanın avantajlı olabileceği. İşte Bitcoin 31.000 Dolara doğru gidiyor, sırada ne var? Bitcoin (BTC) neden yükseliyor?

Bitcoin 31.000 Dolara Doğru Gidiyor

Bitcoin aralıksız kademeli yükselişlere devam ediyor. Kripto varlığın kademeli yükselişleri yatırımcılara güven veriyor. Çoğu kullanıcı Bitcoin ETF başvurularının ve Nisan 2024 halvinginden önce yer almak için yatırımlarına başlamış gibi gözüküyor.

Buda Bitcoin’i bir nebze olsun 30.000 Doların üstüne taşımış oldu. Yatırımcılar ETF onaylanırsa 42.000 Dolar gibi beklentileri kaçırmak istemiyor.

bitcoin btc neden yükseliyor analiz, teknik analiz, nereye kadar yükselir,

Teknik Analiz

Mevcut Bitcoin fiyat tahminimize göre Bitcoin fiyatının 27 Ekim 2023 tarihine kadar %22,44 oranında artarak 36.557 dolara ulaşacağı öngörülüyor . Teknik göstergelerimize göre mevcut hissiyat Yükseliş yönündeyken Korku ve Açgözlülük Endeksi 53 (Nötr) gösteriyor . Bitcoin, son 30 günde %3,50 fiyat dalgalanmasıyla 15/30 (%50) yeşil gün kaydetti.

Teknik göstergelerimize göre Bitcoin’in 200 günlük SMA’sı önümüzdeki ay artacak ve 21 Kasım 2023’te 28.254 dolara ulaşacak. Bitcoin’in 50 günlük kısa vadeli SMA’sının 21 Kasım 2023’te 31.452 dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) momentum osilatörü, bir kripto para biriminin aşırı satıldığını (30’un altında) veya aşırı satın alındığını (70’in üzerinde) işaret eden popüler bir göstergedir. Şu anda RSI değeri 73,69 seviyesinde bulunuyor ve bu da BTC piyasasının aşırı alım pozisyonunda olduğunu gösteriyor. RSI göstergesi BTC fiyatının artacağını gösteriyor.

Şu anda Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi 53′te bulunuyor, bu da yatırımcıların duyarlılığının Aç Gözlülük bölge olarak adlandırılan bölgede olduğu anlamına geliyor .

Not: Analiz kesin değildir, yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır. 

Bitcoin (BTC) Neden Yükseliyor?

Bitcoin’in yükselmesinde ki en önemli etken ETF onayı olduğunda ciddi fiyat artışlarını kaçırmamak. Çoğu yatırımcı sahte haberin ardından BTC’nin performansını gördü. Buda bazı yatırımcılara spot işlemlerde Bitcoin satın almanın ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Sahte haberle 5 Dakika içerisinde %10 artan Bitcoin, haberin gerçekliğinde ne tarz bir performans sergiler bilinmez.

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar