Ana SayfaBitcoin HaberleriBitcoin 30.000 Doları Tekrar Test Etti. Peki Bitcoin Neden Yükseliyor?

Bitcoin 30.000 Doları Tekrar Test Etti. Peki Bitcoin Neden Yükseliyor?

Bitcoin yükselmeye devam ediyor. Peki Bitcoin (BTC) neden yükseliyor, işte fiyat analizi

spot_img

Lider kripto para birimi Bitcoin gün içerisinde 30.200$ seviyesine iğne attı. 30.000 üstü tutunamayan kripto varlık satış baskısıyla 29.636 seviyesine dönüş sağladı. Yine de Bitcoin son 24 saat içerisinde %4.18 oranında artış gösterdi. Peki Bitcoin (BTC) neden yükseliyor, işte detayları.

Bitcoin Neden Yükseliyor?

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin için sahte ETF haberinin ardından BTC’nin çok kısa bir sürede %11 oranında artış yaşadığına tanık olduk. Haberin yalanlanmasıyla birlikte düşüş yaşandı. Fakat yatırımcıların dikkatini bir şey çekti. Oda tahmin ettiğiniz üzere Bitcoin (BTC) ETF onayı gelirse bu sefer yükseliş daha yüksek olmaz mı? Sahte ETF haberi BTC’nin 5 dakika içerisinde %11 oranında artışına neden oldu.

Yatırımcılar artık fırsatın farkında. Bir çok yatırımcı ve uzman SEC’in elinde sonunda Bitcoin ETF’sini onaylayacağını düşünüyor. 

Analistler ETF onayının ardından BTC fiyatının 42.000 Dolar seviyesine çıkabileceğini düşünüyor. Bunun yanı sıra dolar değerindeki düşüş, enflasyon verilerindeki yavaşlama ve ABD’de faiz artışlarının durması da fiyat artışını tetikleyen unsurlar arasında. Ayrıca Fed Başkanı Jerome Powell’ın öğlen konuşmasında faiz artırımlarında olası bir duraklama olabileceğine dair ipuçları vermesi piyasada iyimserliği artırdı.

Bitcoin Fiyat Analizi – 20 Ekim 2023

Mevcut Bitcoin fiyat tahminimize göre Bitcoin fiyatının 24 Ekim 2023 tarihine kadar %21,65 oranında artarak 34.944 dolara ulaşacağı öngörülüyor . Teknik göstergelerimize göre mevcut hissiyat Yükseliş yönündeyken Korku ve Açgözlülük Endeksi 53 (Nötr) gösteriyor . Bitcoin , son 30 günde %2,38 fiyat dalgalanmasıyla 12/30 (%40) yeşil gün kaydetti . 

20 Ekim 2023 verilerine göre genel Bitcoin fiyat tahmini yükseliş yönünde . 28 teknik analiz göstergesi yükseliş sinyalleri verirken 1 teknik analiz göstergesi düşüş sinyali sinyali veriyor .

Ayrıca okuyun: Pop Social (PPT) Coin Nedir? (Startup – Airdrop)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar