Bitcoin 2 Yıl Önceki Fiyatına Döndü!

bitcoin 2 yıl önce
Abone Ol 

Bitcoin ve diğer altcoinlerde düşüş sürekli olarak devam ediyor. 2022 yılını şu şekilde özetleyebiliriz. Kripto paraların çöküşü! Evet bu terim pek yanlış olmazdı. Yılbaşında 60.000 Dolar fiyat seviyelerinde yer alan Bitcoin yazı tarihiyle 15.000 Dolar fiyat seviyelerine kadar düşüş yaşadı. Bu durum Bitcoin’i 2 yıl önceki haline dönderdi.

Bitcoin düşmeye devam ediyor!

Lider kripto para birimi 2022 yılında yer alan iflaslar, dolandırıcılık haberleri ve çöküşlerin havasına dayanamadı. 2022 yılı kripto için resmen kara bir tarih olarak geçecek gibi duruyor. Yıl bitmeden yeni iflasların gündeme gelmesi Bitcoin’i zedelemeye yetti. Bitcoin an itibariyle 15.700$ fiyat seviyesinden işlem görüyor. Fakat son 24 saat içerisinde 15,461$ fiyat seviyelerine kadar düşüş yaşadığını bilmenizde fayda var.

Bitcoin 2 yıl önce 16.000 Dolar’dı!

Lider kripto para birimi 2022 yılında pek bir şey katamadı. Aksine büyük düşüşler ile gündemde kalmayı başardı. Bundan tam 2 yıl önce Bitcoin 16.000 Dolar fiyat seviyesindeydi. 2 yılda dünya ekonomisinde çok şey değişti. Pahalılık boy göstermeye başladı. İnsanlar parasını güvenle saklayabileceği ve değerini koruyabileceği varlığın Bitcoin olduklarından hala emin değiller.

Bitcoin ne zaman yükselecek!

Herkesin aklında tek bir soru Bitcoin ne zaman yükselecek. Twitter’da yada sosyal medyalarda Bitcoin için sürekli analiz yorumlar gördüğünüze eminim. Hatta bu yorumların sürekli güncellendiğinden de farkındayım. Bakın bu işin ne olacağını kimse net olarak tahmin edemez. Önünüzde 2 seçenek vardır ya yükselir ya düşer. Bir kişi düşecek dediği zaman diğer kişinin yükselecek demesi başka bir seçeneğin olmaması onu analist yapmaz.

Kripto yatırımlarında yalnız başınasınız. Size biri Bitcoin 68.000 Dolar’dan 15.000 Dolar’a kadar düşecek deseydi inanır mıydınız. Tabi ki de hayır. Kripto para piyasasın çok acil yasalara tabi tutulması ekosistemde yer alan iflasların, çöküşlerin ve dolandırıcılıkların önüne geçecektir. Bu yüzden ekosistem bu haldeyken Bitcoin’in ne zaman yükseleceği sadece tahminlere kalır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.