Binance’da Listelenen Osmosis (OSMO) Coin Nedir?

osmosis coin
Abone Ol 

Geçtiğimiz günlerde lider kripto para borsasında listelenen Osmosis kullanıcılar arasında popüler konuma yükselmeyi başardı. Peki tam olarak, Osmosis (OSMO) Coin nedir, nasıl alınır, toplam, dolaşan arz ve kurucusu. 

Osmosis (OSMO) Coin Nedir?

Osmosis, tasarımını otomatikleştirilmiş piyasa yapıcılar (AMM’ler) için bir sanal alan olacak şekilde optimize eden Cosmos SDK kullanılarak oluşturulmuş Katman-1, Hisse Kanıtı (PoS) blok zinciridir. Zincir, geliştiricilerin çeşitli modüllerini kullanarak ve Osmosis’in zincir üstü yönetişim sisteminden yararlanarak özelleştirilmiş AMM’ler tasarlamasını ve dağıtmasını sağlar.

AMM: Otomatik algoritmik işlemler yoluyla belli bir piyasaya likidite sağlayan protokollerdir. 

Osmosis’in yerel tokeni OSMO, sahiplerine önerilen ağ değişikliklerine oy verme ve ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı oldukları için ödüller kazanma hakkı verir. Osmosis olarak da adlandırılan ilk uygulaması, ilk temel ticaret çiftleri olarak ATOM ve OSMO’yu içeren bir AMM’dir.

Osmosis, Cosmos SDK kullanılarak oluşturulan bir AMM protokolüdür. Proje Ekim 2020’de duyuruldu ve 19 Haziran 2021’de başlatıldı. Temel geliştiricileri arasında Sunny Aggarwal, Josh Lee ve Dev Ojha yer alıyor. Osmosis’in vizyonu, AMM’ler ve bunların likidite havuzları için herkese uyan tek bir stratejiyi hedeflemek yerine, AMM gelişimi için bir sanal alan sağlayabilmesidir.

Protokol, geliştiricilerin ağ üzerinde halihazırda çalışan mevcut likidite havuzlarını ve modüllerini kullanarak yeni, özelleştirilmiş AMM tasarımlarını yinelemelerini sağlar. Ayrıca, her AMM havuzunun paydaşlarının (yani likidite sağlayıcılarının) havuzlarını kontrol etmesine ve yönlendirmesine izin veren bir zincir üstü yönetişim sistemine sahiptir.

Osmo Coin, sahiplerinin Osmosis protokolünün stratejik yönüne ve gelecekteki değişikliklere karar vermelerini sağlayan bir yönetişim tokenidir. 

Osmosis (OSMO) Coin Nasıl Alınır?

  • Buradan kaydınızı başlatın.
  • Açılan sayfada Mail & Sms doğrulamasını tamamlayın.
  • Borsanın KYC doğrulamasını tamamlayın.
  • Son olarak biraz kripto alın yada transfer edin.
  • Artık Osmo Coin alım-satım işlemlerine başlayabilirsiniz. 

Osmo Coin Toplam, Dolaşan Arz ve ATH, ATL Bilgisi

Osmosis, başlangıçta 100 milyon tokenlik bir tedarikle başlatıldı. Ekip, OSMO tokenlerinin %50’sini ATOM stakerlarına airdrop olarak gönderdi (18 Şubat 2021’de Cosmos Hub zincirinin anlık görüntüsüne göre).

Osmosis (OSMO)
Veriler
Dolaşan Arz
282.464.369 OSMO
Toplam Arz
325.000.000 OSMO
Maksimum Arz 
1.000.000.000 OSMO
Çıkış Tarihi
2021
ATH / ATL
$11.21 / $0.6869

İlginizi Çekebilir;

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.