Ana SayfaRehberBinance Alım Satım Botları Kullanım Rehberi

Binance Alım Satım Botları Kullanım Rehberi

Binance alım satım botları ile tanışın: Spot Gridi, Vadeli İşlemler Gridi, Yeniden Dengeleme Botu, Spot DCA, Otomatik Yatırım

spot_img

Binance Alım Satım botları, kripto para piyasasındaki verileri analiz ederek, kullanıcılara çeşitli yatırım parametleri doğrultusunda önergeler sunan, kripto para ticaretini otomatik bir hale dönüştüren hizmettir. Tabi ki stratejiyi yine siz belirliyorsunuz. Botlar bu stratejiler karşısında ticaretinizi otomatik hale dönüştürüyor. Bu sayede siz kahvenizi yudumlamaya devam ederken, Binance alım satım botları sizin için çalışıyor olacak. 

Binance Alım Satım Botları Nedir?

Binance alım satım botları, Spot, Vadeli, Spot DCA, Dengeli, Otomatik Yatırım, Algo Emirleri gibi çeşitli araçlar sunarak, kullanıcıların alım-satım ticaretini kolaylaştırmayı ve otomatikleştirmeyi hedefleyen bir Binance hizmetidir. Binance alım satım botları her kullanıcıya ve her türlü işleme uygun hizmet sunmaktadır. Siz sadece hayatınızı kolaylaştıran aracı seçerek, yatırımınızı şekillendirebilirsiniz. İşte Binance’in sizler için sunduğu alım satım botları;

  • Spot Gridi
  • Vadeli İşlemler Gridi
  • Yeniden Dengeleme Botu
  • Spot DCA
  • Otomatik Yatırım

Spot Gridi

Binance Spot Grid Botu, düşükten al, yüksekten sat stratejisi benimseyen Binance alım satım botudur. Bot belirli fiyat aralıklarıyla girilmiş emirlerle varlık fiyat değişiklerinden faydalanmayı amaçlar. Fiyatların belirli bir aralıkta dalgalandığı oynak piyasa koşullarında en yüksek performansı elde eder. Temelde, grid alım satım oynak piyasa koşullarında küçük fiyat değişikliklerinden kâr etmeyi hedeflemektedir. Binance alım- satım botlarını kullanmadan önce bot kullanım kılavuzunu onaylamanız gerekmektedir.

7/24 düşükten satın alın, yüksekten satın, siz geriye yaslanın oynak piyasada Spot Grid botu işlemleri yapsın. 

binance spot grid botu alım satım botları

Spot Grid Botunu Otomatik, Popüler yada Manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Popüler alanda en çok kullanılan botları görüntüleyebilir ve kendi ticaretinize uyarlayabilirsiniz.

Vadeli İşlemler Gridi

Vadeli işlem, yatırımcının bir dayanak varlığı belirli bir süre içinde önceden belirlenen bir fiyattan almasına veya satmasına imkan sağlar. Binance Vadeli İşlemler Grid Botu, otomatik  düşükten al, yüksekten sat stratejisi kullanarak vadeli işlemler piyasasındaki dalgalanmayı yakalamaya çalışır. Nötr, uzun ve kısa yönlü yaklaşımları kaldıraçla birleştirerek destekleyen bu bot, sürekli olarak vadeli işlemler piyasasındaki dalgalanmalardan yararlanmanız için çalışır.

binance vadeli işlemler botu vadeli işlemler grid botu

Örneğin, bir trader dalgalı piyasa koşullarından yararlanmak için piyasa fiyatının her 1.000 USDT altında BTC alış emirleri verebilir ve piyasa fiyatının her 1.000 USDT üzerinde satış emirleri verebilir. Grid alım satım, fiyatların belirli bir aralıkta dalgalandığı yatay ve dalgalı seyreden piyasalarda en iyi performansı gösterir. Bu teknik, küçük fiyat değişikliklerinde kâr elde etmeyi hedefler. Grid sayısını ne kadar yüksek tutarsanız, işlem sıklığı da o kadar yüksek olacaktır.

Yeniden Dengeleme Botu

Binance Yeniden Dengeleme Botu, adından da anlaşılacağı üzere düşükten alıp, yüksekten satma stratejisini benimserken, önceden belirlenmiş zaman aralıklarını ve yüzde eşiklerini yeniden dengeleyerek kazanç değer oranını korumaya yarar.

binance yeniden dengeleme botu nedir, nasıl çalışır binance alım satım botları

Yeniden dengeleme Botu, yapay zeka destekli ve manuel olmak üzere 2 farklı yöntemle çalıştırabilir.

Spot DCA

Bir kripto para yatırımcısı olarak en sevdiğim botlardan biri dolar maliyet ortalama mekanizmasına göre çalışan Spot DCA alım satım botudur. DCA, DCA varlık satın alırken , satın alma işleminin düzenli aralıklarla ve eşit miktarda yatırım yapma yada satın alma işlemine denmektedir. Binance’in Spot DCA Botu, ne kadar alacağınızı, ne zaman alacağınızı ve ne zaman satacağınızı belirlemenizi sağlar.

binance dca botu alım satım botları

Bu sayede daha fazla düşükten alırken, daha fazla yüksekten satabilirsiniz. DCA botu sayesinde maliyet ortalamanız korunmaya çalışılır.

Otomatik Yatırım

Yatırım yapmak istiyorsunuz, fiyatın çok düşük olduğunu mu düşünüyorsunuz. Üstelik daha düşme ve çıkma potansiyelini de kaçırmak istemiyorsanız. Otomatik yatırım tam size göre. Binance Otomatik Yatırım Botu, yatırımlarınızı günlük, haftalık ve aylık belirlediğiniz tutarda yapmanıza izin veren bir Binance alım satım botudur.

Sonuç

Yapmak istediğiniz işlemler genelde aynıdır. Sürekli fiyat düştü mü, çıktı mı diye ekrana bakmak yerine kendinizi Binance Alım- Satım botlarına bırakabilirsiniz. İster Spot, ister vadeli , ister minimum riskte yatırımınızı şekillendirin. Binance alım satım botları bu imkanı sizlere 7/24 sunmaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar