Ana SayfaRehberBilly Markus Kimdir? Dogecoin Kurucu Ortağı

Billy Markus Kimdir? Dogecoin Kurucu Ortağı

spot_img

Billy Markus, dünyanın en popüler memecoinlerinden biri olan Dogecoin’in kurucularından biridir. Billy ayrıca Twitter üzerinde ‘Shibetoshi Nakamoto’ adıyla bilinen bir yazılım mühendisidir. Bu Twitter ismi Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto‘dan ilham alarak ortaya çıkmıştır.

Kariyeri

Billy, Dogecoin üzerinde çalışmaya başlamadan önce yazılım, donanım, bulut ve veri üreten ve satan çok uluslu bir bilgi işlem şirketi olan IBM (International Business Machines) Corporations’ın önde gelen yazılım mühendislerinden biriydi. Bu kadar sağlam bir kariyerden sonra bay Markus dünyanın en popüler memecoini olan Dogecoin’i geliştirecekti.

Dogecoin

2013’ün son aylarında Jackson Palmer, bir meme (şaka amaçlı) web sitesi oluşturmanın komik olacağını düşündü ve dogecoin.com alan adını satın aldı. Daha sonra bu websiteye Billy rastladı. Billy Bitcoin ve diğer tüm kripto paralarla dalga geçmek için Dogecoin çalışmalarına kollarını sıvadı.

Dogecoin resmi olarak 6 Aralık 2013’te piyasaya sürüldü. 2021 yılında dünyanın en zengin iş insanı Elon Musk Dogecoin ile ilgili sürekli tweetler atmaya başladı. Bildiğiniz gibi Elon Musk, bu tarz absürt şeyleri hep abartmayı sevmiştir. Daha sonra Doge resmen uzaya çıkacak bir fiyat performansı sergiledi. Fakat kurucu ortaklardan Palmer,  Doge popüler olmadan önce tüm varlıklarını satmıştı.

Kişisel Yaşamı

Billy Markus 1983’te Portland, Oregon, Amerika Birleşik Devletleri’nde doğdu. 2015 yılında Dogecoin’deki yatırımlarını satarak ikinci el bir Honda Civic almıştır. Bu konuda galiba Steve Jobs’tan etkilendi.

Billy şu anda home ofis şeklinde çalışıyor. Doge kurucusu çocuklara yönelik eğitim yazılımları geliştirmekle meşgul. Billy ayrıca boş zamanlarında Twitter üzerinden kripto paralara yönelik bazı açıklamalarda bulunuyor. Billy, kripto alanının kötü bir durumda olduğuna inanıyor. Özellikle Luna projesinin batmasından sonra Billy ekosistemin çöp olmasından korktuğunu dile getirmişti.

Billy, Dogecoin’den ayrıldıktan sonra aktif olarak Twitter hesabını kullanmaya devam etti. Bir ara Elon Musk ile çalışıp çalışmayacağı sorulsa da Billy işinden memnun olduğunu ve konuya sıcak bakmadığını dile getirdi.

Billy’nin Dogecoin’i bırakmasının ana nedenlerinden bir kaçı topluluktaki kişilerden her taciz ve ölüm tehditleri almasıydı. Bu ünlü yazılımcı için bardağı taşıran son nokta olmuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar