Beyaz Saray, Kripto Para Risklerini Azaltmak İçin ‘Yol Haritası’ Yayınladı

Beyaz Saray YOL HARİTASI YAYINLADI
Abone Ol 

Beyaz Saray “kripto para birimlerinin risklerini azaltmak için bir yol haritası” yayınladı. Yol haritası, yetkilileri “uygun olduğunda uygulamayı hızlandırmaya” ve Kongre’yi kripto sektörünü düzenlemek için “çabalarını artırmaya” çağırıyor. Ayrıca, mevzuatın ana akım kurumlara “kripto para piyasalarına doğrudan dalmaları” için yeşil ışık yakmaması gerektiğini de belirtiyor. Beyaz Saray, Kripto Para Risklerini Azaltmak İçin ‘Yol Haritası’ Yayınladı

‘Yönetim’in Kripto Para Birimlerinin Risklerini Azaltmak İçin Yol Haritası’

Beyaz Saray, Cuma günü başkana ABD ve küresel ekonomi politikası hakkında tavsiyelerde bulunmak üzere kurulan bir Başkanın Yürütme Ofisi (EOP) olan Ulusal Ekonomik Konsey (NEC) altında “Yönetimin Kripto Para Birimlerinin Risklerini Azaltmak İçin Yol Haritası” başlıklı bir blog yazısı yayınladı.

Yol haritası dört Beyaz Saray danışmanı tarafından yazılmıştır: NEC Direktörü Brian Deese, Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi (OSTP) Direktörü Arati Prabhakar, Ekonomik Danışmanlar Konseyi (CEA) Başkanı Cecilia Rouse ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan. CEA, hem iç hem de uluslararası ekonomi politikasının formülasyonu hakkında nesnel ekonomik tavsiye sağlamakla görevliyken OSTP, başkana bilim ve teknoloji ile ilgili tüm konularda tavsiyelerde bulunur.

Beyaz Saray danışmanları detaylandırdı:

Başkan Biden’ın yönlendirmesiyle, geçtiğimiz yılı, İcra Organının sahip olduğu yetkileri kullanarak kripto para birimlerinin risklerini belirleyerek ve bunları azaltmak için harekete geçerek geçirdik.

“Yönetimdeki uzmanlar, dijital varlıkları güvenli ve sorumlu bir şekilde geliştirirken aynı zamanda oluşturdukları riskleri ele almak için ilk çerçeveyi ortaya koydular” diye eklediler.

Çerçeve, geçerli finansal düzenlemeleri ve temel risk kontrollerini göz ardı eden kripto varlıkları, tüketicileri yanıltma, çıkar çatışmaları, yetersiz açıklamalar sağlama ve düpedüz dolandırıcılık yapma gibi bir dizi riski tanımlar. Ayrıca yazarlar, Kuzey Kore’nin “saldırgan füze programını finanse etmek için bir milyar dolardan fazla çalmasına” olanak tanıyan “sektör genelinde zayıf siber güvenlik olduğunu” iddia ettiler.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a şimdi kayıt olun, üstelik en yüksek komisyon iadesi ile (%20 referans kodu )

Yol haritası yazarları, düzenleyicileri “uygun olduğunda yaptırımı hızlandırmak ve gerektiğinde yeni kılavuzlar yayınlamak için yetkilerini kullanmaya” devam etmeye teşvik ederken şunları vurguladı:

Geçen yıl yaşanan olaylar, daha fazlasına ihtiyaç olduğunun altını çiziyor. Ajanslar, dolandırıcılıkla mücadele çabalarını iki katına çıkardı … İcra daireleri, dijital varlıkları içeren yasa dışı faaliyetlerle mücadeleye daha fazla kaynak ayırıyor.

“Önümüzdeki aylarda Yönetim, kripto para birimlerine güç veren teknolojilerin tüketicileri varsayılan olarak korumasına yardımcı olacak dijital varlık araştırma ve geliştirme önceliklerini de açıklayacak” dediler.

Yol haritası ayrıca Kongre’yi, düzenleyicilerin müşteri varlıklarının kötüye kullanılmasını önlemek ve çıkar çatışmalarını azaltmak için yetkilerini genişletmek gibi kripto sektörünü düzenleme konusundaki “çabalarını artırmaya” çağırıyor.

Sonuç olarak şunu vurguladılar:

İdare, finansal hizmetleri daha ucuz, daha hızlı, daha güvenli ve daha erişilebilir hale getiren sorumlu teknolojik yenilikleri yürekten desteklemektedir.

Bununla birlikte, yol haritası yazarları, “bu faydaları gerçekleştirmek için yeni teknolojilerin orantılı korumalara ihtiyacı olduğunu” belirterek şunları açıkladı: “Doğru korumaları devreye sokmak için, Kongre ile birlikte çalışırken geliştirdiğimiz dijital varlıklar çerçevesini ileriye taşımaya devam edeceğiz. Bu hedeflere ulaşmak için.”

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.