Belarus, Kripto Dostu Kalacak !

Belarus, Kripto Dostu

Belarus’taki yetkililerin, ülkenin kripto alanı için daha katı kurallar üstlenme niyeti yok. Komşu ülke Rusya birçok alanda yakın bir ortak olmasına rağmen, Rusya, Moskova merkez bankası tarafından önerilen bir dizi kripto para birimiyle ilgili faaliyete genel bir yasak getirmeyi düşünüyor. Belarus, Kripto Dostu Kalacak ! 

Belarus, Kripto Dostu Kalacak !

Bir basın açıklaması , Belarus’taki yetkililerin ülkenin kripto sektörü için düzenleyici çerçevesini sıkılaştırmayı planlamadıklarını belirtti. Bu, derinlemesine bir finansal müttefik olan Rusya’nın madencilik, alım satım ve yatırım ile birlikte kripto ile ilgili çeşitli operasyonlara sert kısıtlamalar getirme önerisi üzerinde kafa yorduğu bir dönemde geliyor.

Belarus Hi-Tech Park ( HTP ), BNN Bloomberg ile yaptığı yazışmada , “Mevcut düzenleyici modelde kısıtlayıcı değişiklikler şu anda öngörülemez” dedi. Genellikle “Belarus’un Silikon Vadisi” olarak anılan HTP, kripto işletmeleri de dahil olmak üzere ülkenin BT endüstrisini teşvik etmek için tasarlanmış özel bir yasal rejimi yönetiyor.

Minsk, Mart 2018’de iktidara gelen Başkan Alexander Lukashenko tarafından imzalanan bir kararname ile madencilik ve alternatif gibi kripto para eylemlerini yasallaştırdı. Dijital mülkle çalışan firmalar için vergi indirimleri ve farklı teşvikler başlattı.

Nisan 2019’da Belarus şefi, Bitcoin çiftliklerinin Grodno’daki nükleer enerji santrali üzerine çok iyi inşa edilebileceğini söyledi ve son yılın Ağustos ayında Belarusluları ikamet ettikleri ulustan ayrılmaya ve kripto para madenciliğine başlamaya çağırdı. Bu, Mart ayında kuralların uygulanabilir şekilde sıkılaştırılmasına dair imalardan bağımsızdır.

Önerilen Makaleler

Belarus’ta fonlar için kripto para birimi kullanılması yasaktır, ancak Hi-Tech Park’ta ikamet eden kişiler olarak kayıtlı kuruluşlar nakit ve tokenları sorun edebilir ve takas edebilir. Kasım 2020’de ülkenin en büyük bankacılık kuruluşu Belarusbank, müşterilerin dijital para birimleri satın almalarına ve tanıtmalarına izin veren bir hizmet başlattı.

Blockchain adli tıp ajansı Chainalysis tarafından kripto para benimseme endeksi, büyük ölçüde ülke içindeki güçlü eşler arası egzersiz nedeniyle Rusya ve Ukrayna’dan sonra Belarus’u Doğu Avrupa’da üçüncü sırada yer alıyor. Belaruslular genellikle kripto işlemlerini vergi makamlarına bildirmek zorunda değiller.

Belarus, merkezi finans kurumu son hafta kripto para birimlerinin kullanımını, ihraç edilmesini ve alternatifini yasaklamayı teklif eden Rusya Federasyonu ile kapalı mali, siyasi ve ordu bağlarını sürdürüyor. Ancak, düzenleyicinin katı tutumu, farklı yetkili kurumların temsilcileri tarafından reddedildi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.