Avrupa Hisseleri Toparlandı!

Avrupa Hisseleri Toparlandı, Çin Faiz Hareketi Hissiyatı Destekliyor! Küresel Hisse Senetleri, En Uzun Kayıp Serisini Kaydetmeye Devam Etti

Asya hisseleri, Çin’in yavaşlayan bir ekonomiyi desteklemek için önemli bir borç verme kriterini düşürmesinin ardından Cuma günü erken ticarette sıçradı, ancak yatırımcı endişeleri arasında küresel hisse senetleri, en uzun haftalık kayıp serisini kaydetmeye devam etti. Avrupa Hisseleri Toparlandı, Çin Faiz Hareketi Hissiyatı Destekliyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Avrupa Hisseleri Toparlandı

Hisse senetleri Cuma günü Çin’in ekonomisini desteklemek için önemli bir borç verme kriterini düşürmesinin ardından toparlandı, ancak küresel hisse senedi göstergesi, yatırımcıların yavaşlayan büyüme ve yüksek enflasyon konusundaki endişeleri arasında en uzun haftalık kayıp serisini kaydetmeye devam etti.

Çin, ipotek fiyatlarını etkileyen beş yıllık kredi faiz oranını (LPR) Cuma sabahı 15 baz puan indirdi, yetkililer ekonomik yavaşlamanın etkisini yumuşatmaya çalışırken, beklenenden daha keskin bir düşüş. Bir yıllık LPR’yi değiştirmedi.

1053 GMT’de, tüm Avrupa STOXX 600 endeksi %1.6 artışla üç gün içinde ilk günlük kazancına hazırlanıyor.

50 ülkedeki hisseleri takip eden MSCI dünya hisse senedi endeksi %0,5 arttı, ancak bu hafta hala %1 düştü ve 2001’deki başlangıcından bu yana en uzun kaybeden serisi olan art arda yedinci haftalık düşüşünü sürdürüyor. Ocak 1988’e kadar uzanan geriye dönük test edilmiş veriler dahil en uzun.

ABD hisse senedi vadeli işlemleri, S&P 500 e-minis’in %1,1, Dow vadeli işlemlerinin %0,9 ve Nasdaq 100 vadeli işlemlerinin %1,4 artmasıyla Wall Street’in de aynı yolu izleyeceğini belirtti.

Marlborough yatırım müdürü çok varlıklı CIO Yardımcısı Nathan Sweeney, “Yatırımcılar açıkçası biraz pazarlık arayışındalar, çünkü bazı hisse senetleri şu anda oldukça ucuz görünüyor” dedi.

Çin’in LPR kesintisi “tüm merkez bankalarının piyasanın sattığı bir ortam yaratmaya çalışmadığını gösteriyor” diye ekledi.

Euro bölgesi tahvil getirileri, Çin’in faiz indirimini takiben risk algısının iyileşmesiyle iki günlük sert düşüşün ardından yükseldi.

Almanya’nın 10 yıllık devlet tahvili faizi 5 baz puan (bps) artarak %0.989 ile geçen haftaki sekiz yılın en yüksek seviyesi olan %1.189’un altında kaldı.

Önerilen Makaleler

Para piyasaları, Temmuz ayı toplantısında Avrupa Merkez Bankası’nın 38 baz puanlık sıkılaştırmasını fiyatlıyor. Bu, 25 baz puanlık bir artışın tamamen fiyatlandırıldığını ve piyasaların kabaca %52’lik bir ilave 25 baz puanlık bir hareket olasılığı eklediğini gösteriyor.

Bank of America Global Research’teki analistler bir araştırma notunda, “Temmuz ayındaki artış, Eylül ayında sıfır mevduat oranlarına geçişte olduğu gibi neredeyse bitmiş bir anlaşma gibi görünüyor” dedi.

“Bu yıl toplamda dört faiz artırımına olan inancımız artıyor ve gürültünün beklediğimiz 25 baz puandan daha fazla 50 baz puanlık artışlar yönünde hareket etmesi ihtimali var.”

ABD 10 yıllık faizi, Perşembe günkü kapanışa göre bir baz puan artışla %2.864’te ve Cuma günkü %2.873’lük zirveden düştü. İki yıllık getiri, ABD’de %2.611’lik kapanışa kıyasla iki baz puan artarak %2.631’e yükseldi.

Döviz piyasalarında, doların çok az değişmesine rağmen, %10’luk 14 haftalık artışın ardından Şubat ayının başından bu yana en kötü haftasına yöneldiği için hareketler nispeten sessiz kaldı.

Para birimini altı büyük rakibe karşı ölçen dolar endeksi %0,1 düşüşle 102,84 oldu.

Altın fiyatları daha güçlüydü ve doların geri çekilmesiyle Nisan ortasından bu yana ilk haftalık kazancına ayarlandı. Spot altın, Perşembe günü %1.4 artışla bir haftanın en yüksek seviyesine çıkarak %0.2 artışla 1.846$’a yükseldi.

Yatırımcılar, zayıflayan küresel ekonomik büyüme görünümü ve daha sıkı merkez bankası para politikası ile Avrupa’nın Rusya petrolüne yönelik planlanan yasağını dengelerken petrol fiyatları karıştı.

Temmuz ayı için Brent vadeli işlemleri 27 sent veya %0.24 artışla varil başına 112.30$’a yükselirken, Haziran ayı ABD West Texas Intermediate (WTI) ham petrolü ön ay olarak son gününde 19 sent veya %0.17 düşüşle 112.02$’a geriledi.

Temmuz ayı için daha aktif işlem gören WTI kontratı 6 sent artışla varil başına 109.95$’a yükseldi.

Bitcoin 30.301 dolarda sabit kaldı. Daha küçük rakip Ether, yüzde 1 artışla 2.037 dolardan.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.