Ana SayfaAltcoin HaberleriAethir (ATH) Token Nedir?

Aethir (ATH) Token Nedir?

spot_img

GPU’lar küresel teknoloji pazarının kritik ve hızla genişleyen bir parçası haline geldi. Al patlamasıyla birlikte, yüksek performanslı GPU’lara olan talep arttı ve arzı önemli ölçüde geride bıraktı. Peki tam olarak Aethir (ATH) token nedir, nasıl alınır?

Yapay zekânın geliştirilmesi ve operasyonları için gerekli olan GPU’lara olan talepteki bu artış, hem maliyetleri hem de kullanılabilirliği etkileyen kayda değer bir kıtlığa yol açtı. Yüksek talebe rağmen bu kıtlık, bu teknolojilere bağımlı olan çeşitli sektörleri (örn. Yapay Zeka, Oyun, LoT vb.) etkileyerek satın almada zorluklar yarattı. Sektördeki büyüme sağlam kalmaya devam ederken, bu sorun çözülmediği takdirde pazar bu sektörlerdeki ilerlemelerin yavaşlayacağının sinyallerini veriyor.

Bu kapsayıcı modeller, büyük Al ilerlemelerinin etkisi ve yarı iletken endüstrisinin kapasitesi konusunda önemli tartışmalara yol açtı. Özellikle, ChatGPT gibi Büyük Dil Modeli (LLM) karmaşıklığının büyüme oranı üstel görünürken GPU yonga seti ilerlemeleri doğrusal kalıyor. Bu koşulların ışığında ve Tayvan’daki yarı iletken üretiminin jeopolitik önemini göz ardı etmeden, bilgi işlem açığını gidermek ve Yapay Zeka ve oyun gibi GPU’ya bağımlı sektörlerin genişleyen büyümesini desteklemeye devam etmek için alternatif çözümlere bakmak kritik önem taşıyor.

Aethir, bu karmaşık küresel soruna yıkıcı ama son derece uygun bir çözüm sunuyor. Ağımız işletmelerden, veri merkezlerinden, kripto para madenciliği operasyonlarından ve tüketicilerden gelen yeni ve boşta GPU’ları toplar ve akıllıca yeniden dağıtır. Ortalama ABD Veri Merkezi GPU kullanım oranının yalnızca %10-15 olması nedeniyle, GPU kapasitesini daha iyi yeniden dağıtmaya yönelik pazar fırsatı oldukça geniştir. Aethir’in çözümü mevcut tedarike daha fazla erişim sağlayacak, yeni yatırımların risklerini ortadan kaldıracak ve mevcut küresel GPU bilgi işlem kullanılabilirliğinin 10 katından fazla olma kapasitesine sahip olacak.

Aethir Platformuna Bakış

Aethir, kurumsal düzeyde grafik işlem birimlerinin (GPU’lar) mülkiyeti, dağıtımı ve kullanım paradigmalarında devrim yaratan bir bulut bilişim altyapı platformudur. Aethir, geleneksel merkezi modellerden uzaklaşarak, dağıtılmış bilgi işlem kaynaklarını paylaşmak, çeşitli endüstriler ve bölgelerdeki kurumsal uygulamalara ve müşterilere hizmet vermek için ölçeklenebilir ve rekabetçi bir çerçeve uygulamaya koydu.

Aethir, özünde, diğerlerinin yanı sıra Yapay Zeka (AI), Makine Öğrenimi (ML) ve Bulut Oyun gibi yoğun bilgi işlem alanları ve uygulamalar için GPU kullanımını optimize ediyor. Bu, iki yönlü bir yaklaşımla gerçekleştirilir:

Kaynak Havuzu: Sahipler, yeterince kullanılmayan GPU’larını Aethir’in ağına katarak güçlü bilgi işlem kaynaklarından oluşan kolektif bir havuz oluşturabilir. Bu, küresel GPU dağıtımını önemli ölçüde azaltılmış maliyetlerle mümkün kılarak gelişmiş bilgi işlem gücüne erişimi demokratikleştirir.

Merkezi Olmayan Sahiplik: Aethir’in modeli, dağıtılmış kaynak mülkiyetini mümkün kılarak geleneksel sahiplik yapılarının sınırlamalarını aşıyor. Bu, daha adil ve açık bir teknolojik ortamı teşvik eder, yeni tüketiciler için giriş engellerini ortadan kaldırır, yeni ekonomik fırsatlar açar ve küresel olarak çeşitli ve birbirine bağlı bir dijital ekosisteme katkıda bulunur.

Aethir, oyun, yapay zeka modeli eğitimi ve çıkarım gibi sektörlerin zorlu işlem gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak tasarlanmış, dağıtılmış GPU çerçevesiyle tasarlanmış bir bulut platformu sunuyor. Bu mimari, farklı GPU kümelerini birleşik bir ağa sorunsuz bir şekilde entegre ederek küme boyutlarını gözle görülür şekilde artırır ve güvenilirliği ve altyapı esnekliğini artırır. Bu, Aethir’i büyük ölçekli yapay zeka iş yüklerinin üstesinden gelmek için coğrafi olarak dağınık kaynakları birleştirmek ve yerleşik bulut liderlerine olan küresel bağımlılığı azaltmak için ideal hale getiriyor.

Bu yazımızı okudunuz mu: İonet (IO) Nedir, Nasıl Alınır?

Aethir’in merkeziyetsizlik taahhüdü, yalnızca kaynak sahipliğinin ötesine uzanıyor. Coğrafi olarak dağıtılmış altyapısı, merkezi çözümlerin doğasında olan sınırlamaları aşarak daha geniş erişilebilirlik sağlar ve GPU bulutunun gerekli gelişimi ve olgunlaşması için zemin hazırlar.

Aethir, özünde, bilgi işlem kaynağı tahsisinin geleceğinde bir paradigma değişimini temsil ediyor. Merkezi olmayan mülkiyet, işbirlikçi çapraz küme operasyonları ve ölçeklenebilir bölgesel dağıtımlar gibi temel ilkeleri, yeni bir ekonomik ve teknolojik ilerleme dalgasının yolunu açıyor. Aethir yalnızca bulut bilişim ortamını dönüştürmekle kalmıyor; daha bağlantılı, verimli ve yenilik odaklı küresel GPU bulut ekonomisini aktif olarak şekillendiriyor.

Aethir’in DCI’sının kritik bir özelliği, katılımcıların yeni donanım satın almasını zorunlu kılmak yerine mevcut, boşta kalan kaynakların yeniden kullanılmasına odaklanmasıdır. Yeterince kullanılmayan GPU kapasitesi tahminleri % 5075 arasında değişmektedir ; bu da paraya dönüştürülebilecek, kullanılmamış büyük bir dijital kaynak rezervine işaret etmektedir. Aethir’in DCI’sı, küçük ve orta ölçekli veri merkezlerini ve işletmeleri hedef alarak bu boş kaynak bolluğundan yararlanmayı amaçlıyor.

Aethir Coin Nasıl Alınır?

  1. Buradan Katılın, Bonus Kazanın!

  2. Tüm doğrulamaları yaptıktan sonra ATH/USDT ve diğer işlem çiftlerinde ticarete başlayabilirsiniz

ATH Token Nedir?

Aethir Tokenı ATH, Aethir ekosisteminin merkezinde yer alır ve Aethir içindeki işlemlerde birincil para birimi görevi görür. Buna şunlar dahildir: AI uygulamaları, bulut oyunları ve sanallaştırılmış bilgi işlem için ödemelerin kolaylaştırılması.

ATH aynı zamanda yönetişim, stake etme, güvenlik ve kalite güvencesinin temel itici gücü olacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar