ABD Senatörü Cruz, Bitcoin Hakkında Hangi Açıklamalarda Bulundu

ABD Senatörü

ABD Senatörü Ted Cruz, Bitcoin konusunda “inanılmaz derecede iyimser” olduğunu ve portföyü için her hafta kripto para birimi satın aldığını söyledi. Senatör, kripto para birimlerinin “dünyayı değiştireceğini” vurgulayarak, “düzenlenmemiş, merkezi olmayan para, para üzerinde kontrol isteyenler için korkunç” dedi. ABD Senatörü Cruz, Bitcoin Hakkında Hangi Açıklamalarda Bulundu? ‘Dolar Maliyet Ortalamasına İnanıyorum’!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

ABD Senatörü Cruz, Bitcoin Hakkında Hangi Açıklamalarda Bulundu?

Senatör Ted Cruz, Heritage Foundation’ın Pazartesi günü Bitcoin ve American Experiments etkinliğinde bitcoin’i tartıştı.

”Bitcoin söz konusu olduğunda, kripto söz konusu olduğunda inanılmaz derecede iyimser olduğumu söylemeliyim.”- “Süreçte olduğunu düşünüyorum ve gelecekte daha da fazlası dünyayı değiştirecek” dedi.

İnsanların Bitcoin’e ilgi duymasının çeşitli nedenlerinden bahsetti. İlk olarak, birçok insan bunu enflasyona karşı bir önlem olarak kullanıyor. İkinci olarak, “hızın çekiciliği, dünyanın herhangi bir yerinde finansal işlemleri anında ve neredeyse maliyetsiz yapma yeteneğinin de olduğunu” açıkladı.

Şu şekilde devam etti: “Bir de özgürlüğün faydası var. Sorumlu kimse yok. Hükümetin karar vericilerini korkutuyor. Komünist Çin ve ABD’li Senatör Elizabeth Warren’ın para birimlerini kontrol etmek istediğini belirten Cruz, şu yorumu yaptı:

”Düzenlenmemiş, merkezi olmayan para birimi, para birimi üzerinde kontrol sahibi olmak isteyenler için korkunç.”

Önerilen Makaleler

Teksaslı senatör, Bitcoin madenciliğinin neden çevre için iyi olduğu düşüncesini şu sözlerle açıklıyor;

“Bitcoin’in enerji cephesinde bize fayda sağlamak için inanılmaz bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum” diye ısrar etti.

Doğal gazın bolluğu örneğini, petrol üretimi sırasında doğal gaz yakma sürecini gösterdi ve Bitcoin’in enerji atıklarını değere dönüştürme yeteneğini övdü. Ayrıca, “Bitcoin’i pil olarak düşünmenin bir yolu” diye açıkladı, ihtiyaç duyulduğunda “Bitcoin madencilik teçhizatları bir saniyeden kısa bir sürede” ve “aniden” kapatılabilir. Bitcoin madenciliğine giden enerji, insanların kullanımına hemen sunulabilir”.

 ‘Dolar Maliyet Ortalamasına İnanıyorum’

Kendi kripto para yatırımlarıyla ilgili olarak Cruz, “Bitcoin yatırımcısıyım. Paramı BTC’ye yatırdım.” Senatör şunları söyledi:

”Her hafta otomatik olarak BTC satın alan haftalık bir satın alma işlemim var çünkü dolar-maliyet ortalamasına inanıyorum.”

“Piyasayı oynayacak kadar akıllı değilim. Her ay, her hafta aynı miktarda yatırım yaparsam işe yarar” dedi. Bitcoin’e ve dolayısıyla portföyüme inanıyorum. Şubat ayında senatör, 50 bin dolara kadar Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Diğer kripto para birimleri hakkında yorum yaparak şunları söyledi: “Diğer kripto türleri, daha az anladığımı kabul edeceğim, bu yüzden risk toleransım… Oraya kendim gitmek konusunda biraz tereddüt ediyorum.”

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.