48 Saat İçinde 7 Milyar Dolar Çekildi!

Yatırımcılar, USDT'nin Sabit Değerini Kaybedebileceğinden Korktukları İçn48 Saat İçinde Tether'den 7 Milyar Dolar Çekti

Yatırımcılar, USDT’nin Sabit Değerini Kaybedebileceğinden Korktukları İçin 48 Saat İçinde Tether’den 7 Milyar Dolar Çekti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

48 Saat İçinde Tether’den 7 Milyar Dolar Çekildi!

CNBC tarafından bildirildiği üzere Tether tarafından çıkarılan USDT stabilcoin arzı geçen haftadan bu yana 83 milyar dolardan 76 milyar doların biraz altına düştü.

Yatırımcılar UST’de olduğu gibi paralarını kaybedebileceklerinden korkarken, Tether CTO’su stablecoin‘in tamamen desteklendiğinden emin olundu.

Paolo Ardoino, herhangi bir miktarda Tether kullanmak için likiditeye sahip olduğunu tweetledi.

Geçen hafta, USDT kısaca 1 doların altına düştüğünde, bazı yatırımcılar Tether’den aceleyle 7 milyar dolar çekti ve yine en popüler stablecoin’in %100 desteklenip desteklenmediğine dair soruları gündeme getirdi.

Terra Chain tarafından desteklenen ve bir süredir yarıya indirilen UST algoritmik stabilcoinin çöküşünün ardından fiyat 0,95 dolara düştü.

New York Başsavcısı ile yapılan bir anlaşmanın ardından ortaya çıktığı gibi Tether, bankalarda yalnızca USD ile desteklenmiyor, aynı zamanda kısa vadeli ticari senet de stabilcoinler için teminat olarak kullanılıyor.

Şimdi UST sabitini kaybettiğine ve Tether’den 7 milyar dolar nakde çevrildiğine göre, USDT’nin tam olarak desteklenmeyebileceğine dair korkular bir kez daha artıyor. Tether, stablecoin’in neyle desteklendiğini en son açıkladığında, bunun sadece 4,2 milyar dolar nakit olduğu, geri kalanının açıklanmayan Hazine bonoları (34,5 milyar dolar) ve ticari senet (24,2 milyar dolar) olduğu ortaya çıktı.

USDT rezervlerinin tam denetimi için yapılan birkaç çağrıdan sonra, 2021’de Tether, CNBC’ye birkaç ay içinde böyle bir denetim yapacağına söz verdi, ancak bu henüz yapılmadı.

Önerilen Makaleler

Tether ve Bitfinex borsasının Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, Cryptoquant CEO’su Ki Young Joo’nun bir tweetine yanıt verdi.

Zincir üstü veri platformunun başkanı, kripto topluluğunun 75 milyar dolarlık USDT’nin arkasında tam desteğe sahip olup olmadığını öğrenebilmesi için Tether’in rezervlerinin ne zaman denetlenip yayınlanacağını merak etti.

Ardoino, Tether’in birçok finans kurumunun yapamayacağı şeyi yaptığını tweetleyerek yanıt verdi .Sadece 48 saat içinde 7 milyar doları kullanın. Tether’in yatırımı ödemek için tüm likiditeye sahip olması nedeniyle, yatırımcılar onları geri çekmek isterse, şirketin USDT’nin gerçekten tamamen desteklendiğini vurguladı.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.