Ana SayfaCoin Yorum - AnalizZkSync Fiyat Analizi: Düşüş Duracak mı?

ZkSync Fiyat Analizi: Düşüş Duracak mı?

spot_img

Son zamanlarda kripto para piyasasının en büyük fonuna sahip olupta, en başarısız airdrop ve listeleme etkinliği gerçekleştiren zksync projesi için ayılar hala ön planda yer alıyor. ZK yazı tarihi itibariyle son 24 saat içerisinde %16’dan fazla düşerek $0.1832’ye geriledi. İlk listelemede 0.31 seviyesini gören proje anlık olarak ATH değerinden %40 düşüş yaşamış durumda. Bu yazımızda Bilgi Kripto olarak Zksync (ZK) Coin fiyat analizi ve yorumlarını sizlerle paylaşacağız. 

Öne Çıkanlar

  • ZkSync (ZK) Açık Pozisyon (OI) geçtiğimiz hafta %11 artış gösterdi ve Binance liderliği ele geçirdi.
  • Binance, airdrop’u kaçıran kullanıcılara 10.500.000 ZkSync tokeni dağıtacak.
  • Günlük ZK toplu Uzun/Kısa oranı 1,64 olup, longlar çoğunluktadır.

ZkSync Fiyat Analizi: ZK tokenlarının fiyatı Cuma günü Avrupa iş saatlerinde %7 daha düşerek 0,198 dolardan işlem gördü. Token henüz bir haftadan daha kısa bir süre önce gerçekleşti ancak ekibin bu hafta Pazartesi günü uzun zamandır beklenen airdrop’unu başlatmasının ardından büyük bir satış yığılması yaşandı. Airdrop konusunda yapılan haksızlık ve sybillere dağıtılan airdrop satışların patlamasına neden oldu. Tam olarak Sybillerin amacıda budur.

Topluluğa dağıtılan tokenler çoğu zaman satış baskısı oluşturmaz, bilakis ekosistem içinde kullanılır. Fakat Zksync kendi ekibini ve sybilleri zengin etmeyi seçti. Bu nedenle bu düşüşlerin çok normal olduğunu belirtmekte fayda var.

zksync zk coin analiz teknik analiz

Tokenın yaşı nedeniyle ele alınacak çok fazla teknik veri olmasa da, temelde söylenecek çok şey var. ZK fiyat hareketi 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) altında seyrediyor ve bu yükseliş eğilimi göstermiyor.

Fiyat hareketinin aynı zamanda alçalan üçgenin alt trend çizgisinde de kaydedildiği görülüyor. Olumsuz haberler kolaylıkla fiyatların düşmesine neden olabileceğinden bu bölge tehlikeli bir bölgedir.

Genel olarak alçalan üçgenler düşüş yönlü devam formasyonlarıdır ancak özellikle piyasa hissiyatının yükseliş yönünde olduğu durumlarda zaman zaman yukarı yönlü kırılmalar yaşanabilir.

Yukarı yönde bir kırılma, mevcut fiyattan %43 artışla tokenin tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 0,28 dolara ayarlanmasına neden olabilir. Tersine, bu önemli destek yapısının altında bir kırılma, %37’lik bir düşüşle 0,1185 dolar civarına yerleşebilir.

Coinalyz e’den elde edilen veriler , ZK açık pozisyonlarının (OI) geçen hafta %11 arttığını gösteriyor. OI grafiği, önümüzdeki günlerde daha fazla yükselişin göstergesi olan yükseliş flama oluşumunu gösteriyor. 

Uzun pozisyonların kısa pozisyonlara göre günlük toplam oranı 1,64 olup, çoğunluk uzun pozisyonlardadır. Bu, yatırımcıların ZK’nın gelecekteki fiyatı konusunda iyimser olduklarını ve üzerine bahis oynamaya istekli olduklarını gösteriyor. Ayrıca, son 24 saat içinde kısa tasfiyelerin uzun tasfiyelerden daha fazla olması, tokene yönelik genel hissiyatın yükselişte olduğunu gösteriyor.

Sonuç olarak

ZkSync, memnun olmayan topluluk üyeleriyle yakın zamanda başlatılan diğer birkaç kripto projesi arasında yer alıyor. Fakat balinalar bu projeye sahip çıkar mı bilinmez. 

Bu yazımızı okudunuz mu: Layerzero (ZRO) Coin Yorum ve Geleceği

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar