Ana SayfaKripto Para HaberleriWeb3 656 Milyon Dolar Kaybetti!

Web3 656 Milyon Dolar Kaybetti!

Web3 Endüstri Kayıpları 2023'ün 1. Yarısında 656 Milyon Doları Aştı 

spot_img

Beosin Web3 raporuna göre, hackerlar 2023’ün ilk altı ayında yaklaşık 471 milyon dolar çaldı ve Mart ayında Euler Finance’ten çalınan 197 milyon dolar, dönemin en büyük bilgisayar korsanlığı olayı oldu. Sözleşme güvenlik açığı, 264,1 milyon dolarlık kayıpla dönem boyunca en yaygın (60) saldırı türü oldu. 

Web3 Endüstri Kayıpları 2023’ün 1. Yarısında 656 Milyon Doları Aştı

En son Beosin Web3 güvenlik raporuna göre , 2023’ün ilk yarısında Web3 endüstrisi bilgisayar korsanlarına, kimlik avı dolandırıcılıklarına ve sözde rug pulls’a 656 milyon dolar kadar kaybetti.

Söz konusu raporda gösterildiği üzere, hackerlar tek başına yaklaşık 471 milyon doları, yani toplam kayıpların yaklaşık %72’sini oluşturuyor. Kimlik avı dolandırıcılıkları, toplam kayıpların (108,3 milyon $) neredeyse %17’sini oluştururken, 2021’de merkezi olmayan finansı sarsan rug pulls, kalan 75,87 milyon $’ı oluşturdu.

Daha fazla hack haberleri için tıklayınız.

Ayrıca rapor verileri toplam 85 merkezi olmayan finans (defi) projesinin kayıpların en büyük kısmını oluşturduğunu gösteriyor, 292,6 milyon dolar. Sözleşme güvenlik açığı, 264,1 milyon dolarlık kayıpla dönem boyunca en yaygın (60) saldırı türü oldu. Tahkim saldırıları, özel anahtar tavizleri ve yanlış yapılandırma, suçlular tarafından kullanılan diğer yaygın taktiklerdi.

İlginizi çekebilir

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar