Ana SayfaKripto Para HaberleriVitalik Buterin, Neyi Savunuyor?

Vitalik Buterin, Neyi Savunuyor?

spot_img

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, fiat dünyasının tamamen aynı şekilde çalıştığı argümanlarına rağmen, güvenliği sağlamak için kripto projelerinin “sonsuz büyümeye” güvenme tutumundan uzaklaşması gerektiğini belirtti. Vitalik Buterin, Neyi Savunuyor?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Vitalik Buterin, Kripto’nun ‘Sonsuz Büyümeye’ Güvenmekten Uzak Durması Gerektiğini Savunuyor!

Buterin , Terra (LUNA) çöküşüne de değinen bir blog yazısında , itibari para dünyasının “kimseye normal ekonomiden çok daha hızlı artan getiriler sunmaya çalışmadığı” için yukarıda belirtilen argümanın “kabul edilemez” olduğunu yazdı.

Fiat’ta olağanüstü getiri vaadi sadece “izole vakalarda” olur, bu vakaların “kesinlikle aynı vahşetle eleştirilmesi gerektiğini” kaydetti.

Buterin’e göre, kripto topluluğundaki inşaatçılar kesinlikle “büyümeyi umut edebilir”, ancak yine de bir sistemin hem “kararlı durumda” hem de “kötümser durumda” bakarak ne kadar güvenli olabileceğini değerlendirmelidir. Kararlı durum, kullanıcı sayısında büyüme olmayan sistemi ifade ederken, kötümser durum, sistemin zaman içinde kullanıcı kaybettiği bir senaryodur.

Buterin, bu değerlendirmeleri yaparak, sistemlerin daha aşırı koşullar altında nasıl performans gösterebileceğinin ve nihayetinde “güvenli bir şekilde sıfır kullanıcıya indirilip indirilemeyeceğinin” belirlenebileceğini yazdı.

Önerilen Makaleler

Bir sistem böyle bir testi geçtiğinde bile, yetersiz teminat, yazılım hataları veya yönetişim sorunları gibi başka nedenlerle hala kırılgan olup olmadığını bilmek için yeterli olmadığını da sözlerine ekledi.

Yine de, Ethereum kurucu ortağı, Buterin’in “kararlı durum ve aşırı durum sağlamlığı” olarak adlandırdığı testlerin her zaman yeni kripto projeleriyle kontrol edilecek ilk şeyler arasında olması gerektiğini yazdı.

[table id=45 /]

[table id=46/]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar