Tayland, Rus ve Ukraynalı Turistler için Kripto Ödemeleri Açmayı Düşünüyor

Tayland, Rus ve Ukraynalı Turistler için Kripto Ödemeleri Açmayı Düşünüyor
Abone Ol 

Pek çok Rus için tercih edilen bir tatil yeri olan Tayland, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali üzerine Batı’nın yaptırımlarını genişletirken, şimdi fonlarını kolaylaştıracak yöntemler arıyor. Rus sakinleri artık parasal kısıtlamalarla karşı karşıya olduğu için kripto para , turizm ticareti tarafından araştırılan seçenekler arasında yer alıyor Tayland, Rus ve Ukraynalı Turistler için Kripto Ödemeleri Açmayı Düşünüyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Tayland, Rus ve Ukraynalı Turistler için Kripto Ödemeleri Açmayı Düşünüyor

Ülkeyi ziyaret eden Rus tatilciler için kripto para ile birlikte çeşitli ödeme stratejileri keşfetmek için Phuket Turist Derneği (PTA) ve Tayland Bankası (BOT) arasında görüşmeler sürüyor . Bu çaba, Visa ve Mastercard’ın , Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik donanma saldırısını bitirmesi için Moskova’yı zorlaması da dahil olmak üzere, ülke dışındaki Rus oyun kartlarına yaptığı yardımı askıya almasından sonra geldi.

Phuket Turist Derneği başkanı Bhummikitti Ruktaengam, çok uzun zaman önce Rus tatilcilerin kripto para birimlerini acil durum önlemi olarak kullanmalarına izin verme fırsatından bahsetmedi.

PTA yetkilisi ayrıca, 2014 yılında Kırım’ın tekrar ilhak edilmesinin ardından bazı Rus bankalarının Visa ve Mastercard tarafından sağlayıcıların reddedilmesinden sonra geliştirilen Rus kart ücret sistemi Mir’i Tayland şirketlerine birleştirmesi talimatını verdi.

Önerilen Makaleler

Farklı basında çıkan haberler, turizm sektöründeki şirketlerin , ülkedeki Ruslara faturalarını karşılamak için başka bir ödeme yöntemi sunmak için aynı zamanda banka kartı hizmetleri sağlayıcısı olan Çin ödeme platformu Unionpay’i kullandığını ortaya koydu.

Binlerce Rus ve Ukraynalı Turist Tayland Tatil Köylerinde Mahsur Kaldı

Tayland’ın güney kıyısındaki 30’dan fazla adadan oluşan bir eyalet olan Phuket’te şu anda Rusya Federasyonu’ndan 4 bin kadar turist bulunuyor. Bhummikitti, şu anda 300 ila 400 Ukraynalı ziyaretçinin de orada olduğu aktarıldı.

Tayland Turizm Otoritesi’ne (TAT) göre, her iki ülkeden de 3.000 turist Koh Samui, Krabi ve Pattaya’da tatilde. Ukrayna’da devam eden savaş nedeniyle mahsur kaldılar veya iptal edilen uçuşlar nedeniyle evlerine dönemediler.

Rusya’nın Havayolları, bazı ülkelerin hava sahalarını Rus uçaklarına kapatmasının ardından Phuket’e uçmuyor. Bangkok hükümeti, Ruslar ve Ukraynalılar için 60 dolarlık vize uzatma ücretinden feragat ederken, TAT ve tur operatörleri turistlere yardım etmek için başka önlemler üzerinde kafa yoruyor.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.