Şant Manukyan Kimdir, Nereli?

Abone Ol 

Ekonomi, uluslararası piyasalar ve kripto paralar konusunda dünyanın yakından tanıdığı bir ekonomist! Çoğu zaman yaptığı  yorum ve analizlerle bilinen Şant Manukyan Kimdir, Nereli?

Şant Manukyan Kimdir?

Robert Kolejinde lise öğrenimini tamamlayan Şant Manukyan, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde aldıktan sonra yüksek lisans programını da Cornell Üniversitesi MBA dalında tamamlamıştır. 2002 yılında İş Yatırım Uluslararası Piyasalar bölümünde göreve başlamıştır.

Global Stratejist olan Şant Manukyan, Haziran 2019 itibariyle de Uluslararası Piyasalar Direktörü konumunda görevine devam etmektedir. Global ekonomik durumun yatırımcılara yansıtılarak yabancı hisse senedi ve emtia stratejilerinin belirlenmesinden ve bu stratejilere yönelik yatırımcı tavsiyeleri oluşturulmasından sorumludur.

Bay Manukyan, akıcı bir şekilde finans olaylarına bakış açısıyla çoğu televizyon programlarına, Youtube ve diğer video kanalarına hatta haber sitelerine konuk olmuştur. Bunun yanı sıra kendisi bir yazardır.

  • Global Piyasalar Dünü Bugünü Yarını adlı kitabın yazarıdır. 

Global Piyasalar, dünde yaşananlardan hareketle bugün nasıl yol almamız gerektiğini, yarına ise nelerle hazırlanmamız gerektiğini gösteren çok önemli bir kılavuz kitaptır.  Kitabın içeriğinde ;

Para dünyanın dört bir köşesinde nasıl bir değer haline gelmiştir? Peki ya global piyasalar hangi şartlar altında, nelerin uğruna kurulmuştur? Bu sistemin geleceği var mıdır? Bugün doların yerine bir başka para birimini veya Bitcoini koyduğumuzda tüm sorunlar çözülecek mi? Finansal balonların, gelir eşitsizliğinin, ödemeler dengesi krizlerinin, kurların değer kaybının önüne nasıl geçilecek?

Deneyimli Yatırım Uzmanı Şant Manukyan bu çalışmada birçok sorunun kökenini ve cevabını arıyor.

Şant Manukyan Nereli?

Şant Manukyan nereli sorusunun cevabı İstanbul’dur. Bay Manukyan 1975 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lise öğrenimini İstanbul’da yer alan eski adıyla Robert Kolejinde tamamlamıştır.

Şant Manukyan Kaç Yaşındadır?

Ünlü ekonomist 1975 doğumludur. Yazı tarihiyle 47 yaşındadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.