Ana SayfaKripto Para HaberleriRipple CEO'su Brad Garlinghouse ve Avukat John Deaton SEC'i Kınadı

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Avukat John Deaton SEC’i Kınadı

Ripple Ceo'su ABD SEC'i belirli gerekçelerle kınadı.

spot_img

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Çarşamba günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) eleştirdi ve Ripple’ın kripto endüstrisine şeffaflık sağlamayı amaçlayan üç aylık XRP Piyasaları Raporunu davada firmaya karşı kullanmalarını eleştirdi. SEC davasında, Ripple ikinci çeyrekte XRP varlıklarını yaklaşık 45.000.000 artırdı.

Ripple Q2 XRP Piyasa Raporunu Yayınladı

“2023 2. Çeyrek XRP Piyasaları Raporunu yayınlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu çeyrekte şirketimiz farklı bir yön aldı ve Yargıç Torres’in özet muhakeme kararına odaklandık. Amacımız yanlış anlamaları ortadan kaldırmak ve kripto endüstrisine şeffaflık sağlamak. Müşterilerimize ve topluluğumuza daha iyi hizmet verme misyonumuz devam ediyor. Ripple olarak, XRP varlıklarımızı yönetme ve büyütme çabalarımızı sürdürüyoruz.”

“Bu raporları, XRP varlıklarımız göz önüne alındığında gönüllü olarak güncellemeler sağlamak için başlattık. Ne yazık ki, SEC davasında bize karşı kullanıldılar, ancak şeffaflık taahhüdümüzde kararlıyız, ancak ileride biraz farklı görüneceklerinden şüpheleniyorum.”

Raporlara göre, Ripple’ın XRP varlıklarının miktarı 5.506.585.918’den 5.551.119.094’e yükseldi ve yaklaşık 45 milyon arttı. Ancak, Defter emanetindeki toplam XRP miktarı, XRP’ye olan talep nedeniyle yaklaşık 1 milyar azaldı.

XRP avukatı John Deaton da SEC’i bu raporları davada şirket ve yöneticilere karşı kullanmakla eleştiriyor. Ripple, üç ayda bir bu raporları gönüllü olarak yayınlarken, diğer şirketler hem hisse senedi satışlarını gizliyor hem de bu tür işlemleri kasıtlı olarak gizlemeye çalışıyor. Bu durumda Ripple, şeffaflık ilkesine uygun bir şekilde hareket etmeye çalıştığına vurgu yapıyor ve diğerlerine örnek oluşturabilecek bir tutum sergiliyor.

“SEC ve diğerleri bu bilgiyi Ripple’a karşı kullansa da, şeffaflık SEC’in düzmece dolandırıcılık, yanlış beyan veya manipülasyon suçlamalarını ileri sürmesini engelledi ki, kabul edelim, yapabilseydi yapardı. Şeffaf olduğunuzda, isteseler bile dolandırıcılık iddiasında bulunamazlar.”

Ripple, Yargıç Torres‘in 13 Temmuz’da yaptığı kararın, XRP’nin menkul kıymet olmadığını ilan etmesiyle zafer kazandı. Karar, XRP satışlarının çoğunun menkul kıymet olmadığına ve yatırım sözleşmeleriyle ilgili olduğuna dikkat çekiyor. Ripple, yazılı sözleşmelerle yapılan satışların menkul kıymetler olduğu konusundaki yanlış anlamaları düzeltiyor.

Ayrıca, Ripple bu kararla, XRP’nin bazı durumlarda menkul kıymet olarak kabul edildiği ve hisse senedi paylarının her zaman menkul kıymet olduğu yanılgılarını da ortadan kaldırıyor. Kararın aslında perakende alıcıları değil, gelişmiş kurumları koruduğunu vurguluyor.

Bu zaferle birlikte Ripple, SEC ile olan hukuk savaşında önemli bir adım atmış olup, kripto endüstrisindeki şeffaflık ve düzenlemeler konusunda daha net bir yol çizmeyi hedefliyor.

Ayrıca Okuyun;

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar