Peaq Token Nedir?

Peaq ön satışına yoğun ilgi var.

spot_img

DePIN’lerin (gerçek dünya uygulamaları) omurgası olarak tasarlanan son teknoloji katman 1 blok zinciri Peaq ile 2024’teki TENTH token lansmanımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Peki Peaq token nedir?

Peaq Token Nedir?

Peaq, bireylerin mobilite, enerji, bağlantı, çevre, tarım ve dijital altyapı gibi çeşitli sektörlere sahip olmalarını ve bu sektörlerden kazanç elde etmelerini sağlayan küresel bir altyapı devriminin ön saflarında yer almaktadır. Peaq, 11 sektöre yayılan 25’ten fazla DePIN ile kendi ekosisteminde faaliyet gösteren 400.000’den fazla cihaz, araç, makine ve robottan (Makine RWA’ları) oluşan bir ağa ev sahipliği yapıyor.

PEAQ, EVM uyumlu bir ağ içinde Substrate tabanlı bir token olarak çalışan, peaq’in yerel yardımcı tokenidir. Peaq sisteminin ayrılmaz bir parçası olan bu token, bireyler ve makineler arasındaki işlemleri kolaylaştırır, blok üretimine katkıda bulunur, ağ yönetimine dahil olur ve makinelerin güvenilirliğini sağlar. PEAQ, 4.200.000.000 token arz sınırına sahip, değiştirilebilir bir tokendir.

Peaq, gerçek dünya değeri yaratan gerçek dünya makineleri, gerçek dünya varlıklarına (RWAs) dönüşür. Makine RWA tokenleri, XMAQUINA’nın geçen ay Dubai’deki TOKEN2049’da ELOOP ile işbirliği içinde tanıttığı robo-cafe on peaq gibi insanların makinelerden ve robotlardan fon sağlamasına ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyor.

Peaq’te oluşturulan diğer DePIN’ler arasında Viyana’daki tokenize edilmiş araba paylaşımlı Tesla filosu, 200.000’den fazla cihazı sayan küresel bir gürültü kirliliği sensörü ağı ve çiftçileri hiçbir aracı olmadan yerel perakende satış işletmeleriyle buluşturan bir Web3 pazarı yer alıyor.

Her geçen dakika daha dijitalleşen ve otomatikleşen bir dünyada Peaq, herkese bu küresel dönüşümün paydaşı olma yetkisi vererek oyunu değiştiriyor ve PEAQ onun can damarıdır.

Peaq ekosisteminde sektörün öncü projeleri yer alıyor.

Tokenomik

PEAQ’un tokenomikleri ve ekonomik modeli, Nesnelerin Ekonomisi’nin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlandı; hem insanlar hem de makineler olmak üzere tüm paydaşların teşviklerini uyumlu hale getirmeye ve sürdürülebilir büyümeyi ve gerçek dünyada benimsenmeyi teşvik etmeye çabaladı.

Ağı merkezileştirmek ve gerçek anlamda topluluğa ait olma yoluna koymak için topluluğa önemli miktarda PEAQ tahsis ediliyor.

Peaq Token Nasıl Alınır?

Peaq Coinlist borsası üzerinden 9 – 16 Mayıs tarihleri arasında ön satışa sunulmaktadır. Ön satıştan alınan paylar ilk listemede %15 daha sonra 6 ay linear dağıtım şeklinmde kullanıcılara sunulacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar