Maliye Bakanı, Olası IMF Anlaşmasının Her Derde Deva Olmadığını Söyledi!

maliye bakanı
Abone Ol 

Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya Perşembe günü, yüksek borçlu ülke olası bir orta vadeli temerrüde baksa bile, Uluslararası Para Fonu ile uzun süredir ertelenen bir anlaşmanın potansiyel olumlu etkisini en aza indirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Olası IMF Anlaşmasının Her Derde Deva Olmadığını Söyledi!

Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya Perşembe günü, yüksek borçlu ülke olası bir orta vadeli temerrüde baksa bile, Uluslararası Para Fonu ile uzun süredir ertelenen bir anlaşmanın potansiyel olumlu etkisini en aza indirdi.

El Salvador, Mart 2021’de IMF ile Orta Amerika ülkesinin bütçesindeki boşlukları doldurmayı ve ülkenin Mart ayında 24 milyar doları aşan borcuyla ilişkili yüksek maliyetleri azaltmayı amaçlayan 1,3 milyar dolarlık olası bir krediyi müzakere ettiğini duyurdu.

Anlaşmanın geleceği, El Salvador’un hükümetin geçen Eylül ayında bitcoin yasal ihalesi yapma kararını tersine çevirmesi için IMF çağrılarını reddetmesinden bu yana belirsiz görünüyordu.

Perşembe günü yaptığı konuşmada Alejandro Zelaya, IMF ile müzakerelerin devam ettiğini, ancak anlaşmanın ulusal bütçenin %10’undan daha azına tekabül edeceğini söylediği mali etkisini hafife aldığını söyledi.

İlginizi Çekebilir

“Bütün bu konuları bir bağlama oturtmak zorundasınız, ancak görüşmeleri sürdürüyoruz ve somut bir şey bulduğumuzda bunu duyuracağız.”

Derecelendirme kuruluşu Moody’s de dahil olmak üzere analistler, anlaşmanın El Salvador’un güvenilirliğini artıracağını ve sarsıntılı maliyesinin desteklenmesine yardımcı olacağını söylüyor.

 Alejandro Zelaya, “Bazı analistlerin IMF ile yapılan anlaşmanın ülkenin kamu maliyesinin sağlığını tamamen iyileştireceğine inandığını gördüm ve hayır, bu bizim iyileştirme stratejimizin bir parçası” dedi.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.