Kripto Asla Yasallaştırılmayacak

Pakistan Kripto Para
Abone Ol 

Pakistan’daki yetkililer, Pakistanlılar tarafından yapılan önemli dijital varlık yatırımlarına rağmen tüm internet tabanlı kripto hizmetlerini yasaklamayı planlıyor. Karar, İslamabad’daki hükümet yetkililerinin bitcoin gibi kripto para birimlerinin yasallaştırılmasına karşı güçlü bir duruş sergilemesiyle geldi.

Pakistan, Kripto Para Birimleriyle İlgili Çevrimiçi Hizmetleri Yasaklayacak

Yerel basında çıkan haberlere göre, Pakistan hükümeti Çarşamba günü ülkede çevrimiçi olarak sunulan kripto para birimi hizmetlerini askıya alma kararını açıkladı. Önlemin açıklanan hedeflerinden biri, dijital varlıklarla yasa dışı işlemlerin önlenmesidir.

Maliye Bakanı Aisha Ghaus Pasha, Senato Finans ve Gelir Daimi Komitesi toplantısında yaptığı açıklamada, Pakistan Devlet Bankası (SBP) ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın kripto para birimlerini yasaklamak için çalışmaya başladığını söyledi.

News International gazetesinin aktardığına göre Pasha, kripto para biriminin “Pakistan’da asla yasallaştırılmayacağı” konusunda ısrar etti. Kara para aklama ve t*rörizmin finansmanıyla mücadele eden uluslararası kuruluş olan Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) ülkenin karşılaması gereken gerekliliklerine değindi.

Pakistan gazetesine göre, hükümet yetkilisi geçen sonbaharda FATF’nin ‘gri listesinden’ çıkarılmasının ardından Pakistan için potansiyel risklere atıfta bulunuyordu. Ülke, 2018’den beri “t*rörle mücadele finansmanı ile ilgili stratejik eksiklikler” nedeniyle üzerindeydi. Paşa’nın şu sözleri aktarılmıştır:

”FATF, kripto para biriminin yasallaştırılmayacağına dair bir koşul belirlemişti.”

Pozisyonunu destekleyen SBP Direktörü Sohail Jawad, kripto işlemlerinin oldukça riskli olduğunu ve bu nedenle Pakistan’da asla izin verilmeyeceğini ekledi. Ayrıca bugün var olan çok sayıda madeni paraya işaret etti ve 2,8 trilyon dolarlık kripto pazarının 1,2 trilyon dolara gerilediğini vurguladı.

İlginizi çekebilir

SBP yetkilisi ayrıca, Pakistanlıların halihazırda kripto varlıklarına yatırım yapmış olduğu milyarlarca dolarla ilgili endişeleri de dile getirdi . Ülkenin Federal Soruşturma Dairesi (FIA) ve Mali İzleme Birimi’nin (FMU) bunun üzerinde çalıştığını ancak ayrıntıya girmediğini söyledi.

Yayın, hükümetin Nisan 2018’de yasaklamasından önce Pakistan’ın kripto para ticareti ve madenciliğinde bir patlama gördüğünü belirtti. Bununla birlikte, hükümetin durdurma girişimlerine rağmen, her iki faaliyet de ülkede devam etmektedir.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.