IMF: Hindistan Kripto Risklerini Nasıl Ele Alıyor?

imf hindistan kripto para
Abone Ol 

Uluslar arası Para Fonu (IMF) Genel Müdürü Kristalina Georgieva, Hindistan’ın “dijital para birimlerinin ön saflarında yer alan bir ülke” olduğunu, özellikle “Hint halkı ve işletmeleri için kripto varlıklarından kaynaklanan riskin azaltılmasını nasıl ele aldığını” dile getidi. Kripto düzenlemesini görüşmek üzere Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman ile bir araya geldi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

IMF: Hindistan Kripto Risklerini Nasıl Ele Alıyor?

IMF Genel Müdürü Kristalina Georgieva, Çarşamba günü bir IMF basın toplantısında Hintli yetkililerin kripto para birimi yöntemini tavsiye etti.

IMF başkanı, “Hindistan’ın muhtemelen en zayıf olanların peşinde koşmalarını sağlamak için dünya çapındaki mali senaryoyu geliştirmede hangi işlevi yerine getirebileceği” konusundaki bir soruya yanıt olarak, “Hindistan zaten dünya çapında hayati bir işlevi yerine getiriyor” dedi. Detaylandırdı:

”Ve dijital para birimlerinin, özellikle de merkezi finans kurumunun dijital yabancı parasının ön saflarında yer alan bir ülke ve Hint halkı ve şirketleri için kripto mülkünden kaynaklanan bir tehdidin indirimini ele alma biçimi.”

IMF patronu Pazartesi günü Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman ile bir araya geldi ve kripto düzenlemesi bahsettikleri birçok konu arasındaydı.

Hindistan Maliye Bakanlığı yetkililerinin, federal hükümet kripto mülkü ile başa çıkmak için kolay yöntemler üzerinde çalışırken, kripto sigorta politikaları konusunda IMF ve Dünya Finans kurumu ile görüştüğü bildiriliyor.

Hintli yetkililer, 1 Nisan’da zarar mahsuplarına veya kesintilerine izin vermeden kripto para birimi gelirlerini %30 oranında vergilendirmeye başladılar. Kripto alım ve satım hacimleri daha sonra ülke çapındaki borsalarda düştü. Tedarikte (TDS) düşülen ek bir %1 vergi hızla yürürlüğe girecek.

Önerilen Makaleler

Hindistan maliye bakanı, geçen hafta IMF meclisinde kripto para birimlerinin tehlikeleriyle ilgili düşünceleri dile getirdi. “Kurul genelindeki tüm uluslararası lokasyonlar için en önemli tehdidin para aklama tarafı ve yabancı paranın terörü finanse etmek için kullanılması tarafı olacağına inanıyorum” dedi.

Düzenlemenin şart olduğunu vurgulayan Sitharaman, şunları anlattı:

”Uzmanlığı kullanan düzenleme o kadar usta olmalı ki, eğrinin gerisinde kalmamalı, ancak yüksek olduğundan emin olun.”

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.