Hisse Senetleri Sessizce Yükseliyor!

hisse senetleri
Abone Ol 

Hisse senedi ve tahvil piyasaları, yatırımcıların dünya genelinde fiyatlanan faiz artışlarının haklı olup olmadığını ölçmek için bu haftaki ABD işgücü piyasası raporuna odaklanmasıyla bugün istikrar kazanmaya çalıştı. Senetleri Sessizce Yükseliyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Hisse Senetleri Sessizce Yükseliyor!

Yatırımcılar Avrupa’nın enerji krizi, yaklaşan bir durgunluk ve daha fazla faiz artırımına ilişkin endişeleri giderirken, yatırımcıların bir sonraki olası kasvetli enflasyon verilerini beklerken Salı günü hisse senetleri hafifçe yükseldi ve tahviller sabit kaldı. Pan-Avrupa STOXX endeksi, borç verenlerin Avrupa Merkez Bankası’nın faiz artırımlarına ilişkin artan beklentileriyle kalkmasıyla banka hisselerinin öncülüğünde yaklaşık %1 yükselirken, MSCI’nin Japonya dışındaki en geniş Asya-Pasifik hisseleri endeksi %0.6 yükseldi.

ABD hisseleri, geçen hafta Jackson Hole konferansında Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın şahin açıklamalarının ardından piyasaların bir dizi satıştan toparlanmasıyla S&P vadeli işlemlerinin %1 artmasıyla aynı şeyi takip etmeye hazır görünüyordu.

Euro bölgesi devlet tahvili getirileri, politika yapıcıların enflasyon konusunda yaptığı bir dizi uyarının ardından getirilerin yükseldiği haftaya başlarken, tüccarlar en son politika sinyallerini ve bu haftanın enflasyon verilerini beklerken çok az değişti.

İlginizi Çekebilir

Faiz oranlarının yanı sıra, Çin ekonomisinin sağlığı da yatırımcı endişelerinin ön saflarında yer alıyor. Çin’in benchmark Şangay Bileşik Endeksi, birkaç büyük şehrin COVID-19 kısıtlamalarını artırdığı haberleriyle %0,6 düştü.

Jackson Hole konferansında, Fed’in Powell ve Avrupa Merkez Bankası konuşmacıları, tüccarların kısa vadeli faiz oranı beklentilerini yükseltmesiyle, enflasyonla mücadele için daha cesur adımlara ihtiyaç duyulduğunu, tahvil ve hisse senedi satışlarını artırdığını belirttiler.

Vadeli işlem piyasaları, ECB’nin Eylül ayında oranları 75 baz puan artırma ihtimalinin üçte ikisinden daha yüksek ve Fed’in de aynı şekilde yapma ihtimalini yaklaşık %70 oranında görüyor.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.