Ana SayfaEkonomi HaberleriHaftanın En Düşük Seviyesi, Piyasalar Sarıldı!

Haftanın En Düşük Seviyesi, Piyasalar Sarıldı!

spot_img

ABD hisse senetleri, şirket karlarının Federal Rezerv’in kontrolden çıkmış enflasyonu ehlileştirme savaşını hızlandırmasına karşı koyabileceğine dair şüphelerin ortaya çıkmasıyla altı haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

ABD Hisse Senetleri 6 Haftanın En Düşük Seviyesine Düştü!

S&P 500 %2,5 kadar kaybetti ve Nasdaq 100’ün düşüşü, Microsoft Corp. ve Alphabet Inc.’den gelen kazanç raporlarının önünde %3’ü aştı. Bunlar, Corporate America’nın üç yıl içinde ilk merkez bankası sıkılaştırmasını nasıl atlattığına dair en son ipuçlarını sağlayacak. General Electric Co. kâr tahmininin hayal kırıklığına uğramasının ardından geriledi, Tesla Inc. ise Elon Musk’ın servetini Twitter Inc.’i satın almak için kullanmayı kabul etmesinin ardından geriledi.

Hazine tahvilleri, dolar ve petrol fiyatları yükselirken, Avrupa doğalgazı akışın durduğuna dair raporlarla yükseldi.

Kalıcı enflasyonun yanı sıra daha yavaş ekonomik genişleme beklentisi, piyasalarda ateşli bir havaya yol açıyor. Riskler dizisi pandemiyi, tedarik zinciri aksamalarını, Fed’in sıkılaşmasını ve Rusya’nın Ukrayna’daki ezici savaşını kapsıyor. ABD’de portföy tamponları arayışı, iki yıldaki zararı önleyici satım sözleşmelerinin en yüksek nispi maliyetinde açıkça görülmektedir.

New York Life Investments ekonomisti ve portföy stratejisti Lauren Goodwin, “Ekonomik büyümenin sıkıntıda olduğuna ve ücretler ve enflasyon yükseldikçe merkez bankalarının yumuşak bir inişi yönetme pistinin küçüldüğüne şüphe yok” dedi. “Varlık tahsisi için büyük soru, enflasyonun yüksek olup olmayacağı değil. Bu verilen bir şey. Bunun yerine, büyümenin devam edip edemeyeceği önemlidir.”

ABD kurumsal kazançları, hisse senedi boğaları için bir miktar teselli sağlıyor – GE, United Parcel Service Inc. ve Pepsico Inc. dahil olmak üzere firmaların %80’e yakını kar beklentilerini aştı. Ancak, JetBlue Airways Corp.’unkiler de dahil olmak üzere hayal kırıklığı yaratan tahminler ağırlık kazanıyor hisse.

Önerilen Makaleler

Avrupa hisse senetleri, seansın başında olumlu kurumsal sonuçlardan ve Çin’in Covid’den etkilenen ekonomisini destekleme taahhüdünden kaynaklanan bir duygu artışından elde edilen kazançları silerek ABD’deki düşüşleri izledi.

Pekin’in çoğu virüs için test ediliyor ve küresel büyümeyi sürükleyebilecek benzeri görülmemiş bir kilitlenme korkularını körüklüyor. Ancak 22V Research’ün kurucusu Dennis DeBusschere, enflasyonist baskılara ilişkin endişelerin abartılmış olabileceğini söyledi.

“2021’deki gibi diğer önemli tedarik zinciri ülkelerinden gelen birleşik tedarik zinciri baskısı yok” dedi. “Genel olarak daha yumuşak tüketici talebi var, hizmet harcamaları toparlanıyor (mal harcamalarını kontrol ediyor) ve USD yükseliyor.”

Asya-Pasifik hisse senedi endeksi, Hong Kong’daki teknoloji hisselerinde %3’lük bir artışla dört seansta ilk kez tırmandı. Anakara Çin borsaları düştü ancak Pazartesi günü tanık olunan türden bir düşüşten kaçındı. Yen, kısa kaplamanın ortasında yükseldi.

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar