Ana SayfaKripto Para HaberleriFTX, Sam Bankman-Fried'ın (SBF) Ebeveynlerine Dava Açıyor

FTX, Sam Bankman-Fried’ın (SBF) Ebeveynlerine Dava Açıyor

Sam Bankman-Fried, ebeveynlerine ücretler, vergiler ve diğer masraflar olarak yaklaşık 19 milyon dolar ödedi. Joseph ve Barbara'nın parayı oğullarının "kötü niyetli davranışlarını" bilerek kabul ettikleri söyleniyor.

spot_img

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’ın (SBF) ebeveynleri, çöken borsaya milyonlarca dolar tazminat ödemek zorunda kalabilir. Mahkeme belgelerinden de anlayacağını üzere, FTX’in iflas yöneticileri Joseph ve Barbara Bankman-Fried’a dava açtı. 

FTX, Sam Bankman-Fried’ın (SBF) Ebeveynlerine Dava Açıyor

Mahkeme belgelerine göre SBF’nin ebeveynleri FTX olayında yer aldığı belirtiliyor. FTX, sahtekarlıkla yapılan ödemelerin ve ikisinden alınan malların iadesini talep ediyor. Her ikisinin de FTX skandalında bilerek rol oynadığı söyleniyor.

Daha spesifik olarak Sam Bankman-Fried, ebeveynlerine ücretler, vergiler ve diğer masraflar olarak yaklaşık 19 milyon dolar ödedi. Joseph ve Barbara’nın parayı oğullarının “kötü niyetli davranışlarını” bilerek kabul ettikleri söyleniyor.

Buna ek olarak, suçlamaya göre Joseph, “vergi hukuku anlayışı ve FTX’in karmaşık kurumsal ağına genel bakışı sayesinde” on milyon ABD doları tutarında bir hediye alabildi.

FTX kurucusunun ebeveynlerinin her ikisi de ABD’deki Stanford Üniversitesi’nde hukuk profesörüdür. Uzmanlıklarının ve yardımlarının, zimmete geçirilen fonların şirket ağında kaybolmasını mümkün kıldığı söyleniyor.

Ekim ayında Sam Bankman-Fried, dolandırıcılık iddiasıyla ilgili olarak mahkemede hesap vermek zorunda kalacak.

Kripto haber: FTX, Talep Portalı Yeniden Açıldı, İşte Son Tarih!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar