Federal Rezerv Politikalarına Piyasaların Tepkisi

Altın da Son Durum

Şüphesiz geçtiğimiz haftaki büyük fiyat geri dönüşleri göz önüne alındığında oldukça uzun bir süre hatırlanacak bir haftaydı. Federal rezerv politikalarına piyasaların tepkisi nedir, altın da son durum nedir sizler için derledik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Altın Dirençli Kalmaya Devam mı Ediyor

Bu hafta Federal Rezerv, mevcut enflasyon seviyelerini kabul edilebilir bir hedefe indirme girişiminde mevcut para politikasındaki revizyonları ele aldı. FOMC toplantısının ardından yayınlanan açıklama, Başkan Powell’ın basın toplantısıyla birleştiğinde, birçok finans sektöründe aşırı oynaklığa neden oldu.

Piyasa katılımcıları, en güçlü ani tepkilerden birine tanık oldu ve 24 saat içinde piyasa hissiyatının tamamen tersine döndü. İlk piyasa hissi, bir sonraki işlem gününde ilk tepkiden tam bir geri dönüş izlediği için son derece kısa sürdü.

Federal Rezerv’in FOMC açıklamasının yayınlanması, Başkan Powell’ın basın toplantısıyla birleştiğinde, ABD hisse senetlerinde büyük bir ralli ile sonuçlandı. bu Standard & Poor’s 500neredeyse %3 kazandı, bu iki yıldaki en büyük günlük kazanç. Hisse senetleri genel olarak 2011’den bu yana en iyi Fed günü getirisini yaşadı. Altını önemli ölçüde etkileyerek değerli sarı metali yukarı taşıdı. Aynı zamanda, dolar neredeyse %1 kaybederek önemli bir düşüş yaşadı ve ABD Hazine tahvillerinin getirileri de önemli ölçüde düşüyordu. Altın da Son Durum!

Önerilen Makaleler 

Dün piyasa katılımcılarının, Fed’in Mayıs FOMC açıklaması aracılığıyla sunduğu bilgileri ve basın toplantısında Başkan Powell’ın yorumlarını sindirmek için 24 saati vardı. Bu, Çarşamba günkü reaksiyondan 180 ° geri dönüşle sonuçlandı. ABD hisse senetleri, Çarşamba günkü kazanımlardan daha fazla düşerek keskin bir düşüş yaşadı. Çarşamba günü neredeyse %3 değer kazanan S&P 500, Perşembe günü %3,56 düştü. Çarşamba günü, bu endekste yer alan hisse senetlerinin %95’i günlük kazanç elde etti. Ancak Perşembe günü endekse dahil olan hisse senetlerinin %95’inden fazlası keskin düşüşler yaşadı.

Aşırı fiyat oynaklığı ABD doları ve ABD Hazine ve tahvillerinde de belirgindi. Dolar endeksi Çarşamba günü %1’in hemen altında önemli bir düşüş yaşadı, ardından dün %0.96 kazanç sağladı.

Çarşamba günü, yatırımcılar ABD Hazine tahvillerinin getirilerinde keskin düşüşlere tanık oldular ve ardından dün 180° tam tersine döndüler. Dün 10 yıllık Hazine Bonosu getirileri %3.043’e yükseldi ve 30 yıllık Hazine bonoları 17 baz puan artarak %3.176’ya ulaştı.

Ancak, altın bu, art arda üç gün daha yüksek fiyatlandırmayla sonuçlanan fiyat istikrarına sahip görünüyordu. 18:00 EDT altın vadeli işlemleri bazında, en aktif Haziran 2021 kontratı şu anda 7,10$ veya %0,38 seviyesinde ve 1882,80$’da sabitlendi. Şüphesiz bu, Çarşamba ve Perşembe günkü büyük fiyat geri dönüşleri göz önüne alındığında oldukça uzun bir süre hatırlanacak bir haftaydı.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.