Ana SayfaKripto Para HaberleriFantom Bridge Multichain Faaliyetlerini Askıya Aldı

Fantom Bridge Multichain Faaliyetlerini Askıya Aldı

Multichain Bridge saldırı altında. İşte hack olayı hakkında bazı iddialar ve gelişmeler

spot_img

6 Temmuz Perşembe günü, çok zincirli köprüde anormal derecede büyük çıkışlara tanık olundu ve bu durum platformda milyonlarca dolarlık bir istismar gibi göründü. Multichain protokolü birkaç saat sonra işlemleri askıya aldığını duyurdu.

Raporlara göre, Multichain protokolünde bulunan 125 milyon dolarlık çok zincirli varlıklar, şaşırtıcı bir şekilde birkaç farklı cüzdandan çıktı. Bu durum, Fantom köprüsünde wBTC, USDC, USDT ve diğer altcoinlerdeki tüm varlıkların taşınmasıyla gerçekleşen 122 milyon dolarlık en büyük istismara işaret ediyor.

Kısa süre sonra Multichain Protocol konuyu araştırdıklarını duyurdu. Resmi Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı;

Multichain MPC adresindeki kilitleme varlıkları anormal bir şekilde bilinmeyen bir adrese taşındı. Ekip ne olduğundan emin değil ve şu anda araştırıyor. Tüm kullanıcıların Multichain hizmetlerinin kullanımını askıya almaları ve Multichain ile ilgili tüm sözleşme onaylarını iptal etmeleri önerilir.

Multichain, bir aydan uzun bir süredir teknik sorunlar ve CEO’nun yokluğu gibi zorluklarla karşı karşıya kalmaktadır. Bu süre zarfında, Multichain’in Fantom, Moonriver ve Dogecoin köprü sözleşmelerinden açıklanamayan üç çıkış meydana geldi ve bu durum Twitter’da endişelere yol açarak potansiyel bir hack korkusu ortaya çıkardı.

Multichain Bridge Saldırı Altında

Ünlü kripto analisti Colin Wu, deExplorer verilerine dayanarak, bazı kullanıcıların Fantom zincirindeki varlıklarını diğer zincirlerdeki varlıklarla indirimli bir oranda takas etmek için DLN Trade’i kullandığını bildirdi. Son işlemler, Fantom’da bulunan 1 USDC’nin BSC’de 0.9 USDC, Polygon’da 0.88 USDT ve diğer zincirlerde benzer şekilde indirimli oranlarla dönüştürülebildiğini gösteriyor. Daha fazla kripto para haberleri oku

Bir gün önce kripto borsası Binance, Multichain protokolüne bağlı sekiz altcoin için para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı. Binance, BNB Smart Chain’de Alchemy Pay (ACH), Avalanche C-Chain’de Spell Token (SPELL) ve Ethereum ve Fantom’da daha düşük piyasa değerine sahip altı diğer proje dahil olmak üzere birçok altcoin projesini desteklemeyi bırakacağını duyurdu.

Diğer kripto para haberleri;

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar