Ana SayfaCoin Yorum - AnalizŞimdi Ethereum (ETH) Almak için Doğru Zaman mı?

Şimdi Ethereum (ETH) Almak için Doğru Zaman mı?

Ethereum fiyatı, %15,5'lik bir kırılma ile 2.220 dolara yükseliş görünümünü yeniden teyit ediyor. Peki, Ethereum almalı mı, beklemeli mi?

spot_img

Ethereum fiyatı, kısa vadeli hedef olarak 2.220 $ ile 2.000 $’ın üzerine çıkmaya başladığını görebileceğimiz önemli bir yükseliş duruşunu yeniden teyit etme sürecinde. Ancak önce, en önde gelen akıllı sözleşmeler tokeni, alıcı tıkanıklığını 1.950 dolar civarında zayıflatmalıdır.

Bu tür bir hareket, ETH’nin sonunda 2.000 $’ın üzerine çıkmak ve ardından farkı 3.000 $ seviyesine kapamak için hazır olduğunu teyit edecektir. Bu, Ethereum’un önümüzdeki dönemde güçlü bir ivme kazanabileceğini ve daha yüksek fiyat seviyelerine doğru ilerleyebileceğini gösterir.

Ethereum fiyatı, önümüzdeki hafta içerisinde 2.000 doları aşma potansiyeline sahip olabilir.

Haziran ayı sonunda oluşan ters baş ve omuzlar (H&S) paterni, Ethereum fiyatında önemli bir kırılma ve %15,5’lik bir yükselişe işaret edebilir, bu da 2.200 dolar seviyesine kadar bir harekete yol açabilir.

Ters H&S paterni genellikle güçlü bir yükselişin habercisi olarak görülür. Bu model, üç farklı olukla karakterize edilir: en düşük olanı “başı” oluştururken, daha yüksek olan iki oluk ise “omuzları” oluşturur. Ethereum fiyatında dört saatlik grafikte gözlemlenen bu model, düşüş trendinin potansiyel bir dönüşünü temsil eder.

Bu modeli doğru bir şekilde tanıyan traderlar, ETH için şu anda 1.920 dolar seviyesinde olan “boyun çizgisinin” üzerine alım emirleri yerleştirir. Bu kopuş genellikle düşüş duygularının sonunu ve yeni bir yükseliş döneminin başlangıcını işaret eder.

Zarar durdurma emri, kırılmanın olduğu boyun çizgisinin biraz altına yerleştirilebilir veya modelin boyun çizgisinden başa kadar olan yüksekliği ölçen bir hedef belirlenebilir.

Ancak, piyasalarda her zaman belirsizlikler ve riskler bulunur. Bu nedenle, herhangi bir ticari karar vermeden önce kendi araştırmanızı yapmalı, piyasa koşullarını dikkatlice değerlendirmeli ve risk yönetimi stratejileri kullanmalısınız.

Ethereum fiyatı, önümüzdeki hafta içerisinde 2.000 doları aşma potansiyeline sahip olabilir.

Haziran ayı sonunda oluşan ters baş ve omuzlar (H&S) paterni

Bu arada, Ethereum fiyatı, 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) tarafından sağlanan acil desteğin hemen üzerinde duruyor. Bu, fiyatın geçici olarak desteklenmekte olduğunu gösterir. Yeni uzun pozisyonlara girmeyi bekleyen tüccarlar, ETH’nin ters H&S boyun çizgisi direncinin üzerinde destek oluşturmasını görmek için yaklaşan fiyat rallisine güven kazanmayı bekleyebilir. Daha fazla Ethereum haberi oku

Para Akışı Endeksi’ne (MFI) göre, yatırımcılar Pazartesi gününden bu yana yaşanan 1.980 dolar seviyesinden 1.895 dolar seviyesine geri dönüşün ardından yükseliş eğilimi göstermeye başlıyor. MFI endeksi aşırı alım bölgesine doğru toparlanırken, Ethereum’un momentumu artabilir ve çok ihtiyaç duyulan bir kırılma ile 2.000 dolar psikolojik seviyesinin üzerine çıkabilir.

Bu göstergeler, Ethereum’un fiyatının yakında yükselme potansiyeline sahip olduğunu göstermektedir. Ancak, piyasalarda her zaman belirsizlikler bulunur ve fiyat hareketleri tahmin edilemez olabilir. Bu nedenle, ticari kararlarınızı verirken kendi araştırmanızı yapmalı ve piyasa koşullarını dikkatlice değerlendirmelisiniz.

Diğer kripto haberler: Elon Musk, Meta Şirketiyle Alay Ediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar