EOS Nedir ? EOS Coin Nedir ? EOS Nasıl Alınır ?

EOS coin ilk olarak 2017’de  özel bir şirket bloğu tarafından kuruldu. EOS mekanizma olarak DPos kullandığı için madencilik yerine blok üreticiliği yapıyor. EOS şuan Coinbase, Binance ve Huobi Global piyasalarında listeleniyor. Peki , EOS Nedir ? EOS Nasıl Alınır ? EOS Ne Demek ? EOS Coin Nedir ? EOS Madenciliği Yapılabilir mi ?

binance kayıt

EOS Nedir ?

EOS rekor kıran ICO’su ve benzersiz özellikleri sebebiyle , medyada yoğun olarak yer alan yeni nesil blockchain ekosistemidir. EOSİO blockchain kendi içindeki kripto para birimi EOS ile çalışan ve platform üzerinde merkeziyetsiz uygulamaları destekleyen merkeziyetsiz  bir sitemdir. EOS çoğunlukla iş için kullanılıyor. EOS ilk  olarak 2017′ de yıl boyu süren kripto para arzını gerçekleştirdi. 5 günlük bir periyotta toplamda 200 Milyon token dağıtıldı.

EOS Coin Nedir ?

Endüstriyel ölçekte merkezi olmayan uygulamaların barındırılabildiği, tamamen merkezi olmayan bir işletim sistemi olmayı hedeflemektedir. Geliştiriciler aynı zamanda program işlemcilerinin birden çok işlemci paylaştırıldığı paralel işlemleri uygulamayı amaçlamaktadır. Eşsiz mimarisi sayesinde , paralel ve dikey olarak ölçeklendirilebildiği iddia edilmektedir. Proje bittiğinde cansı olması amaçlanıyor. Standart blockchain tabanlı ağlarla bağlantılı  problemleri ele almayı amaçladığı için EOS potansiyeli büyük görünüyor.  CoinMarketCap sıralaması #27 dir.

Önerilen Makaleler

KRİPTO TERİMLERİ ÖĞRENİN !
ETHEREUM NEDİR ? 1 ETH KAÇ TL ?
BİTCOİN NEDİR ? 1 BTC KAÇ TL ?
BİNANCE COİN NEDİR ? 1 BNB KAÇ TL ?

EOS Madenciliği Yapılabilir mi ?

DPos adlı fikir birliği algoritması kullanıldığından dolayı EOS Madenciliği yapılmamaktadır. Madencilik yerine Blok üreticiliği ağ oluştururken , EOS Token‘larına blok üretecek ve ödüllendirileceklerdir.

eos coin nasıl alınır

EOS Nasıl Alınır ? EOS Coin Nasıl Alınır ?

EOS  kripto para almaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak  kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekmektedir. Bu sitelere kayıt olduktan sonra yapacağını ilk işlen ise kimlik doğrulaması olacaktır. Kimliğinizi ön arka şeklinde sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Bazı borsalar selfie istemektedir. Bu kayıt yapacağınız siteye göre değişiklik göstermektedir. EOS Coin Nasıl Alınır ?

kripto reklam

EOS alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman , EOS  ‘in çoğu borsada yer aldığını görebilirsiniz . Bu borsalar arasında en çok tercih edilen ve en çok güvenilen borsalardan biri olan , Binance TR üzerinden alım yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz .

Önerilen Makale: Ons Nedir ? Ons Neden Yükseliyor ? Ons Altın Nasıl Alınır ?

  • Düşük komisyon ücretleri , 1000 ‘den  fazla kripto para birimi ile , tüm kripto borsaları arasında ilk sırada yer alan ( Coin Market Cap Verisidir ) Dünya üzerinde en çok tercih edilen ve güvenilen Kripto Para Borsasına ,  bonus kazanmak için  BURADAN KAYIT OLUNUZ !
  • Linke tıkladıktan sonra , sizden hesabın kurulumunu tamamlayabilmek adına , Mail adresiniz ve herhangi bir şifre oluşturmanızı isteyecektir.
  • Bilgiler kısmına yazacağınız Mail adresinizi ve şifrenizi unutmamanız , daha sonra oluşabilecek sorunların önüne geçecektir.
  • Mail işlemleri tamamladıktan sonra , Mail Kutunuza doğrulama kodu gidecektir. Doğrulama kodu ile onaylama işlemini tamamlayınız .
  • Bu işlemlerden sonra sizden , Google Authenticator yada Sms doğrulaması isteyecektir. Burada iki doğrulamayı da kullanabilirsiniz .
  • Daha sonra sizden Doğrulama yapmanızı isteyecektir. Doğrula kısmında , Kişisel Bilgiler , Adres Bilgileri gibi doğrulama işlemleri bulunuyor . Bunları doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Doğru olmayan bilgiler ile doğrulama yapmaya çalıştığınız  takdirde üyeliğiniz engellenecektir.
  • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra , Binance TR üyeliğiniz aktif olacaktır.
  • Daha sonra , Para yatırma işlemleri gerçekleştirerek , tercih ettiğiniz Kripto Paraya yatırım yapabilirsiniz .
  • Borsaya YENİ ÇIKACAK COİNLER !
  • 1 BİTCOİN KAÇ LİRA ?