EOS Coin Hangi Ülkenin, Kurucusu kimdir?

eos hangi ülkenin

Kripto para ekosisteminde önemli bir köklü geçmişe ve yere sahip olan EOS hakkında bilmeniz gereken tüm bilgiler bu yazımızda. EOS coin hangi ülkenin, kurucusu, sahibi, çıkış yılı, tarihi. 

  • EOS, merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için akıllı bir sözleşme blok zinciridir. EOS blok zinciri şu anda hala Dan Larimer liderliğinde geliştirilmektedir.
  • EOS, güvenli erişim ve kimlik doğrulamayı, izin vermeyi, veri barındırmayı, kullanım yönetimini ve DApp’ler ile İnternet arasındaki iletişimi destekler.
  • EOS.IO sistem mimarisidir.
  • EOS Coin ağın kripto para birimidir.
  • Rakibi Ethereum’dur
  • İlgili içerik: EOS nedir?

EOS Coin hangi ülkenin

EOS coin teknik olarak herhangi bir ülkeye ait değildir. Fakat projenin kurucuları Dan Larimer ve Brendan Bloomer Amerika Birleşik devletlerinde doğmuştur. Teknik olarak bir ülkeye ait olması gerekirse kurucularından dolayı Amerika Birleşik Devletleri denilebilir.

EOS Coin kurucusu kimdir?

EOS Coin kurucusu Dan Larimer ve Brendan Bloomer ‘dır.

Dan Larimer, Amerikalı bir programcı ve kripto girişimcisidir. BitShares , Steem ve EOS’un yaratıcılarından birisidir Blockchain, kripto para birimi, dağıtılmış platformlar ve ekonomi alanlarında uzmanlaşmış bir yazılım mühendisi ve girişimcidir.

Brendan Blumer (1986 doğumlu), Amerika doğumlu Hong Kong merkezli bir girişimcidir. EOS.IO blockchain platformunu geliştiren teknoloji şirketi Block.one’un CEO’sudur.

EOS Coin çıkış tarihi, yılı

EOS Coin  14 Eylül 2017’de piyasaya sürüldü.

EOS Coin toplam, dolaşan arzı

EOS Coin toplam arzı 1.061.006.819 ‘dur. Dolaşan arzı 1.075.516.706 ‘dır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.