Dubai, Kripto Sektörünü Düzenleyen İlk Yasayı Kabul Etti

Dubai ilk yasayı kabul etti

Dubai, Düzenleyen İlk Yasayı Onayladı, Kripto Sektörünü Denetlemek İçin Düzenleyici Kuruldu. Şeyh Muhammed Bin Raşid Çarşamba günü yapmış olduğu açıklamada, Dubai’nin sanal varlıkları düzenleyen Emirlik’te türünün ilk yasasını kabul ettiğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da,takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Dubai, Kripto Sektörünü Düzenleyen İlk Yasayı Kabul Etti

Dubai Emirliği, kripto varlıklarını düzenleyen ilk yasasını kabul etti ve kripto faaliyetlerini denetlemek ve kripto hizmet sağlayıcılarını düzenlemek için bir düzenleyici kurdu.

Dubai Başkan Yardımcısı ve Dubai Hükümdarı Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum’un resmi Twitter hesabı Çarşamba günü, Dubai’de ilk sanal varlıklar yasasının onaylandığını ve Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’nun (VARA) kurulduğunu duyurdu.

Şeyh Muhammed şunları aktardı:

”Amaç, küresel olarak sanal varlıkların geleceğini tasarlamada BAE ve Dubai’nin kilit bir oyuncu olarak konumunu oluşturmaktır.”

Söz konusu yasanın sanal varlıkları düzenleyen türünün ilk örneği olduğuna dikkat çeken Şeyh Muhammed, şunları söyledi:

”Düzenleme, lisanslama ve yönetişim açısından dünyadaki en iyi iş ortamının gelişimini denetlemek için bağımsız bir otorite kurduk.”

Önerilen Makaleler

”Gelecek, onu tasarlayana aittir. Bugün, sanal varlıklar yasası aracılığıyla, bu yeni ve hızla büyüyen küresel sektörün tasarımına katılmaya çalışıyoruz. Bugün sanal varlıklar yasasını onayladık ve Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’nu kurduk. BAE’nin bu sektördeki konumunu belirleyen bir adım. Kurum, yatırımcılar için maksimum şeffaflık ve güvenliği sağlamak için ilgili tüm kuruluşlarla işbirliği yapacaktır. ” ifadelerini de ekledi.

BAE, yeni işletmeleri çekmek için kripto düzenlemeleri geliştirmeye çalışıyor. Menkul kıymetler düzenleyicisi, Menkul Kıymetler ve Emtia Kurumu (SCA), Salı günü yaptığı açıklamada, BAE’nin bir bütün olarak kripto varlıkları için kendi düzenleyici çerçevesini başlatmaya yaklaştığını söyledi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.