Bugün Dolarda Son Durum!

dolar haber
Abone Ol 

Reuters ve ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından açıklanan verilere göre, spekülatörlerin ABD doları üzerindeki net uzun pozisyonları geçen hafta yükseldi. Bugün Dolarda Son Durum!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Dolarda Son Durum!

Reuters ve ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından Cuma günü açıklanan verilere göre, spekülatörlerin ABD doları üzerindeki net uzun pozisyonları geçen hafta yükselirken, eurodaki net açık pozisyonları yükseldi. CFTC verilerine istinaden, net uzun dolar pozisyonunun değeri, 16 Ağustos’ta sona eren haftada bir önceki hafta 12.97 milyar dolardan 13.37 milyar dolara yükseldi. Net uzun dolar pozisyonları dört haftadır ilk kez arttı.


 

CFTC verileri ayrıca euro net açıklarının Şubat 2020’den bu yana en büyük 42.784 sözleşmeye sıçradığını gösterdi. Temmuz ayı sonundaki Federal Rezerv politika toplantısı, merkez bankasının politika faizlerini 75 baz puan artırmasına rağmen dolarda çift yönlü bir akımı tetikledi. Yen karşısında, 27 Temmuz’da piyasa Fed Başkanı Jerome Powell’ın toplantıdan sonra yaptığı açıklamaları daha az şahin olarak gördüğü için dolar üç haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Powell, istihdamın gücüne dayanarak, ABD ekonomisinin resesyonda olduğuna inanmadığını ve aşırı yüksek enflasyonu ehlileştirmek için resesyona gerek olmadığını söyledi.

Önerilen Makaleler

Fed’in Temmuz toplantısından bu yana dolar endeksi %1.8 değer kazandı. Yen karşısında dolar biraz geriledi. “FOMC’de (Federal Açık Piyasa Komitesi) yüksek oranların nasıl gitmesi gerektiği ve ekonomide bazı görünür çatlaklar konusunda potansiyel bir bölünmenin ortaya çıktığına dair işaretlere rağmen, tam anlamıyla bir durgunluk hala bir şekilde uzak görünüyor ve politika yapıcıların enflasyonu kontrol altına alma kararlılığı tartışılmaz. ”diyor forex brokeri XM’de baş yatırım analisti Raffi Boyadjian.

“İşte bu nedenle Hazine getirileri, yenilenen güvenlik akışlarından yararlanan ABD dolarına ekstra bir yardım eli vererek, ayın başında gördüğü düşük seviyelerinden toparlanabildi.”

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.