Ana SayfaSponsorlu MakalelerWeb3 Dünyasında Yeni Bir Soluk: Bitizen Wallet ile Tanışın!

Web3 Dünyasında Yeni Bir Soluk: Bitizen Wallet ile Tanışın!

spot_img

Private keys (özel anahtar) ve Seed Phrases (tohum kelimeler) kullanmadan bir Web3/Kripto cüzdanına sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte karşınızda Bitizen! Peki tam olarak, Bitizen Wallet nedir?

Bitizen Wallet nedir?

Temelde Bitizen Wallet, yeni ve deneyimli kullanıcılar için en üst düzeyde güvenlik sağlamak üzere tasarlanmış, anahtarsız, çekirdeksiz, gözetimsiz, sansüre dayanıklı, gizlilik açısından güvenli, çok zincirli bir Web3 cüzdanıdır.

Güvenli, basit, kullanımı kolay, sansüre dayanıklı, gizlilik açısından güvenli ve tüm ana akım blok zincirleriyle uyumludur. Bitizen “başka bir cüzdan” değil; piyasada bulunan tüm geleneksel cüzdanlardan bir nesil öndedir. 

Kripto para cüzdanları 10 yılı aşkın süredir hayatımızda yer alıyor. Private keys (özel anahtar) ve Seed Phrases (tohum kelimeler) ise bu cüzdanların güvenlik olarak ana yapı taşlarını oluşturuyor. Ancak private keys ve seed phrases’leri muhafaza etmek zor ve çalındığı takdirde cüzdanınıza geri kavuşmak neredeyse imkansız. Son zamanlarda Web3 cüzdan dünyasına MPC teknolojisini kullanan cüzdanlar arttı ancak bunlar bir elin sayısını geçmiyor. Buna rağmen bunların arasında en kullanıcı dostu olanın  Bitizen olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Çoğu kripto para kullanıcısı, NFT’lerin kripto para piyasasına dahil olmasıyla birlikte non-custodial (velayeti kendine ait) cüzdanları kullanmaya başladı. Bununla birlikte birçok kripto para kullanıcısı merkezi kripto para borsalarındaki sahip olduğu cüzdanların yeterli olduğunu da düşünüyor ancak soğuk cüzdanlar ve multisig cüzdanlar ise çoğu kullanıcı tarafından tercih edilmiyor. 

Peki, artık size private keys ve seed phrases kullanmadan bir cüzdana sahip olabileceğinizi söylersek? Tepkiniz ne olur? Muhtemelen bu cüzdanın herhangi bir blok zincirinde olmadığını düşünebilirsiniz.. 

Ancak blok zincirindeki kriptografi gelişmeye devam ediyor. Daha çok kurumsal yatırımcılar tarafından kullanılan bazı çözümlerin artık herkes için var olduğunu söyleyebiliriz. Bahsettiğimiz teknoloji ise, MPC (multi-party computation) olarak geçiyor. Multi-part computation, çok taraflı hesaplama olarak da biliniyor. Özetlemek gerekirse; Çok taraflı hesaplama (MPC), birden çok tarafın, özel anahtarlarını ifşa etmeden, farklı cihazlarda depolanarak bir işlem imzasını ortaklaşa oluşturmasıdır.

Şu anda en kullanıcı dostu MPC tabanlı cüzdanın Bitizen olduğunu söyleyebiliriz. Bitizen cüzdanı, kullanması kolay, çok zincirli, gizlilik açısından güvenli ve hack’e karşı dayanıklıdır. MPC Dağıtılmış Anahtar Oluşturma protokolü ile birden fazla dağıtılmış ve şifrelenmiş anahtar paylaşımı oluşturan Bitizen, kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlar. Kullanıcı, hem cep telefonundan hem de varsa ikinci bir telefon, bilgisayar veya iPad üzerinden cüzdanını kullanabilir.

bitizen wallet

Bitizen Cüzdanı hacklemek veya bir saldırı düzenlemek neredeyse imkansızdır!

Bilgisayar korsanları, sunucuyu ve e-posta da dahil olmak üzere her kullanıcının mobil hesabını hacklemesi gerekir. Buna rağmen, saldırı düzenlediği cüzdandaki fonları çalamaz çünkü Bitizen’de işlem yaparken onay için yüz tarama gerekiyor.

Bununla birlikte cüzdanları yedeklemek ve kurtarmak için seed phrases (tohum kelime) yerine 3FA mekanizması kullanılır. Kullanıcıların gizlilik konusunda endişelenmesine gerek kalmaz çünkü herhangi bir KYC işlemi yoktur ve tüm bilgiler güçlü bir şekilde şifrelenmiştir. Kullanıcının verilerine ekibin bile erişimi yoktur. 

Bitizen, kişisel verilerin kullanıcı tarafından saklandığı, Web3 dünyasında herkesin güvenle kullanacağı bir cüzdan olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak Bitizen, en saygın güvenlik denetim firmalarından biri olan SlowMist’in güvenlik denetimini başarıyla geçti.

Şimdi Bitizen Wallet’ı Deneyin

Sosyal medyadaki güncellemeleri takip edin: Twitter | Telegram | Discord | Medium

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar