Ana SayfaBitcoin HaberleriBitcoin Yarılanma Öncesi Ralliye Başlamış Olabilir mi?

Bitcoin Yarılanma Öncesi Ralliye Başlamış Olabilir mi?

Önümüzdeki iki ay içinde Bitcoin yarılanmasına yaklaşırken, Bitcoin'in bu ralliye tek başına devam etme ihtimali yüksek. Daha sonra altcoinler yarılanma sonrası sezonda BTC'yi yakalayabilir.

spot_img

Bitcoin yarılanmasına 60 gün civarında bir süre kaldı. Daha önceki Bitcoin yarılanmalarında BTC ciddi fiyat seviyelerine ulaşarak kendi fiyat rekorunu hep tazelemişti. Yazı tarihiyle Bitcoin 47.230 Dolar fiyat seviyesinden işlem görürken, Bitcoin yarılanma öncesi ralliye başlamış olabilir mi?

Şimdi Bitcoin’e Yatırım Yapmak için Buradan Kaydolun, Nisan 2024 Tarihindeki BTC Yarılanmasını Kaçırmayın!

Bitcoin Ralliye Başladı mı?

Bitcoin son 1 hafta içerisinde %10 oranında artarak 47.000 Dolar seviyesine kadar ulaştı. Bitcoin ETF onayından bu yana neredeyse üç hafta boyunca Bitcoin fiyat konsolidasyonunun 43.000 dolarda gerçekleşmesi nedeniyle bazı analistler 38.000 dolara bir düşüş öngörüyorlardı. Ancak güçlü ETF girişleriyle yarılanma öncesi ralli zaten başlamış görünüyor.

Kripto analisti Rekt Capital’e göre tarihsel modeller, Bitcoin için yarılanma öncesi ralli aşamasının genellikle gerçek yarılanma olayından yaklaşık iki ay önce başladığını gösteriyor . Bu zaman çizelgesini göz önünde bulunduran analist, halving öncesi ralli aşamasının önümüzdeki hafta başlaması gerektiğini öngörüyor.

Ancak Rekt Capital, fiyat hareketi açısından işlerin programın biraz ilerisinde ilerlediğini ve bunun da potansiyel yükseliş momentumunun beklenenden erken olduğunu gösterdiğini belirtiyor.

Santiment’e göre, Bitcoin’in geçen haftaki %13’lük fiyat artışı, trader’ların çeşitli yeni destek ve direnç seviyeleri hakkında spekülasyon yapmasına neden oldu ve çoğu kişi 50.000 dolar sınırını hedefliyor. İlginç bir şekilde, BTC fiyatı bu fiyat dönüm noktalarını aşarken, altcoinler hafta sonunun erken saatlerinde ilgi odağı haline geldi ve yatırımcılar arasında odak noktasının BTC fiyatından uzaklaştığının sinyalini verdi.

Önümüzdeki iki ay içinde Bitcoin yarılanmasına yaklaşırken, Bitcoin’in bu ralliye tek başına devam etme ihtimali yüksek. Daha sonra altcoinler yarılanma sonrası sezonda BTC’yi yakalayabilir.

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar