Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoin ve Altın Savaşa Hazır! Hangisi Daha Kârlı?

Bitcoin ve Altın Savaşa Hazır! Hangisi Daha Kârlı?

Popüler Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff şöyle söyledi : "Altının bu gece tarihte ilk kez 2.100 doların üzerinde işlem görmesi, Bitcoin'in 40 bin doların üzerinde işlem görmesinden çok daha önemli. 

spot_img

Dünya üzerinde yer alan enflasyon itibari paraların değer kaybetmesine yol açarken, bireysel ve kurumsal yatırımcılar varlıklarını korumak yada daha fazla kazanç sağlamak için çeşitli aytırım araçlarını değerlendiriyor. Bu araçlar arasında şu anda en fazla kullanılan Bitcoin ve altın. Altın fiyatlarının ons başına 2.100 dolara kadar yükselmesiyle resesyondaki fiyatlar 2024’e girerken güçlü kalmaya devam ediyor. Öte yandan Bitcoin, 40.000 doları aşarak güçlü kazanımlar elde etmeye devam ediyor. İşte Bitcoin ve altın savaşı. Hangisi daha kârlı?

Bitcoin ve Altın. Hangisi Daha Kârlı?

McGlone, altının milenyumun başından bu yana çoğu emtiaya kıyasla üstün performans sergilediğini belirtti. Malzeme fiyatlarında son dönemde görülen toparlanma, metalin lehine olan yerleşik eğilimi yeniden canlandırmış olabilir. Ancak spot emtia fiyatları 2023 yılının sonuna yaklaşırken altına kıyasla 2008’den bu yana en uzun seviyelere ulaştıktan sonra düşüş yaşıyor.

Bu yıl yüksek faiz oranları ortamında, Bitcoin 2023’te sağlam bir toparlanma kaydetti. Bitcoin fiyatı yılbaşından bugüne %150 artışla 41.000 doların üzerine çıktı . Öte yandan Altın, yılın başından bu yana %16 getiri sağladı ve BTC’nin performansında bir kez daha açık bir fark olduğunu gösterdi. Geriye daha büyük soru kalıyor: Bu üstün performans 2024’te de devam edecek mi? Daha önceki yazılarımızda bazı uzmanların 2024 Bitcoin fiyat tahminlerini paylaşmıştık. 

Popüler Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff şöyle söyledi : “Altının bu gece tarihte ilk kez 2.100 doların üzerinde işlem görmesi, Bitcoin’in 40 bin doların üzerinde işlem görmesinden çok daha önemli. Altın tamamen kırıldı. Henüz keşfedilmemiş bir bölgede ve Bitcoin’in yeni bir zirveye ulaşması için hâlâ %60’tan fazla bir yükselişe ihtiyacı var”.

Blockstream CEO’su Adam Back, Bitcoin tarafından temsil edilen dijital altının, potansiyel olarak yaklaşık dört yılı kapsayan mevcut yarılanma döngüsü içinde er ya da geç değer olarak fiziksel altını aşmaya hazır olduğuna inandığını ifade etti. Back, şu anda bu geçişin gerçekleşmesi için Bitcoin başına yaklaşık 700.000 dolar gerekeceğini tahmin ediyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin’i Batı medeniyetini genişletmenin anahtarı olarak görüyor. Potansiyel ABD enflasyonunun ışığında, kripto para birimini insanların başvurabileceği bir alternatif olarak görüyor ve doğal bir kontrol ve denge görevi görüyor.

Sonuç

Bitcoin ve Altın popüler yatırım araçları olmaya devam ediyor. İki varlıkta ciddi yükselişler gösteriyor. Bireysel olarak yatırımlarınızı çeşitlendirmek riskinizi minimize etmenizde büyük rol oynar.

Diğer haberler:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar