Bitcoin Madencisi Core Scientific İflas Başvurusunda Bulundu, Hisse Senedi Çakıldı!

Bitcoin Madencisi Core Scientific İflas Başvurusunda Bulundu, Hisse Senedi Çakıldı!
Abone Ol 

Halka açık bitcoin madenciliği şirketi Core Scientific ( CORZ ), Çarşamba sabahı erken saatlerde Teksas’ın Güney Bölgesi’ndeki bir federal iflas mahkemesinde Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu.

Şirketin açıklamasına göre iflas dilekçesi, düşen bitcoin fiyatı, veri merkezlerine güç sağlamak için gereken artan elektrik maliyetleri ve “bazı barındırma müşterilerinin ödeme yükümlülüklerini yerine getirmemesinin bir kombinasyonundan kaynaklandığı belirtiliyor. 

Bitcoin’e özgü veri işleme ve barındırma şirketi, Bölüm 11 dilekçesinde, 1 ila 10 milyar dolar arasında tahmini varlık ve yükümlülüklere, 1.000 ila 5.000 alacaklıya sahip olduğunu ve fonlarının teminatsız alacaklılara dağıtılmak üzere hazır olduğunu söyledi. Core Scientific’in hisseleri Çarşamba günü piyasa öncesi ticarette %25’ten fazla düştü.

Core Scientific, Nisan 2021’de bir SPAC birleşmesi yoluyla halka açıldı. Kasım 2021’de hisseler, hisse başına 14,32 dolara kadar yükseldi. Hisse senedi bu yıl %98’den fazla düşüş yaşadı. 

Korku ve açgözlülük endeksi hala korku düzeyinde seyrederken, Bitcoin 16.825 Dolar fiyat seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Bitcoin’de yer alan ciddi düşüşler devam ederse iflasların devamının olacağı bariz belli gibi duruyor.


Bu haberleri okudunuz mu?

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.