Ana SayfaBitcoin HaberleriBitcoin Fiyat Tahmini: BTC Önümüzdeki Hafta 50.000 Dolar Olacak mı?

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC Önümüzdeki Hafta 50.000 Dolar Olacak mı?

spot_img

Bitcoin yarılanması yaklaşırken, bireysel ve kurumsal yatırımcılar daha fazla BTC satın almak için resmen birbiriyle yarış halindeler. Bitcoin Şubat ayına durağan bir fiyat dalgalanmasıyla girse de son haftalarda atağa kalkarak 48.000 Dolar seviyesini aşmayı başardı. Peki Bitcoin (BTC) önümüzdeki hafta 50.000 dolar olacak mı? İşte en güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, analiz ve yorumlar..

Şimdi Bitcoin’e Yatırım Yapmak için Buradan Kaydolun, Nisan 2024 Tarihindeki BTC Yarılanmasını Kaçırmayın!

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: 50.000 Dolar Olacak mı?

Bitcoin fiyatı , sekiz gün boyunca 42.280 dolardan 48.050 dolara yükselerek %13,65’lik bir kayda değer bir yükseliş gördü. Bu artış, balinaları Bitcoin etrafında toplamaya yetti. 

Bu yükseliş sırasında, zincir üstü analiz firması IntoTheBlock, BTC sahiplerinin %90’ının şu anda kârda olduğunu, bunun da panik satış olasılığını azalttığını ve daha istikrarlı bir büyümeyi teşvik ettiğini vurguladı.

bitcoin btc geleceği yorumlar analizler fiyat tahminleri tahmini 50.000 dolar

Bu momentumla Bitcoin, önceki yüksek direnci olan 49.000 doları yeniden test etmeye hazırlanıyor. Bu seviyenin başarılı bir şekilde aşılması, devam eden yükseliş trendi için sağlam bir temele işaret edebilir; bu da güçlü piyasa güveninin ve daha fazla kazanç potansiyelinin göstergesi olabilir.

Bitcoin balinaları, son üç hafta içinde 6,16 milyar dolar değerinde 140.000 BTC satın alarak varlıklarını önemli ölçüde artırdı . 

Grafiğe baktığımızda son düzeltmenin fincan kulp olarak adlandırılan yükseliş yönlü tersine dönüş modelinin parçası olduğunu gösteriyor. Bu model genellikle büyük bir gerilemenin en alt noktasında ortaya çıkar ve işaretin tersine döneceğinin erken bir sinyalini verir. Bu model gelişiminin ortasındaki konsolidasyon, yatırımcıların favorilerini indirimli fiyatlarla biriktirmeleri için yeterli zaman sağlıyor.

Böylece, 49.000 $ seviyesinden olası bir kırılma, bu grafik modelini tetikler ve alıcıları 81.600 $ işaretini takip etmeye teşvik eder.

  • Üstel Hareketli Ortalama: Hızlı hareket eden 20 ve 50 günlük EMA eğimi, BTC fiyatının dinamik desteği olarak hareket etmeye devam edebilir.
  • Ortalama Yön Endeksi: ADX’in %19’luk eğim artışı, alıcıların uzun süreli bir ralliye liderlik etmek için yeterli olduğunu gösteriyor.
  • Şubat 2024 verilerine göre genel Bitcoin fiyat tahmini hissi yükseliş yönünde 26 teknik analiz göstergesi yükseliş sinyallerini ve 6 düşüş sinyalini işaret ediyor.
  • Teknik göstergelerimize göre, Bitcoin’in 200 günlük SMA’sı önümüzdeki ay artacak ve 12 Mart 2024 itibarıyla 36.712 $’ a ulaşacak . Bitcoin’in 50 Günlük kısa vadeli SMA’sının 12 Mart 2024 itibarıyla 41.084 $’ a ulaşacağı tahmin ediliyor .
  • 47.573 dolar baz alındığında Bitcoin, 47.066 dolar , 46.373 dolar ve en güçlüsü 45.866 dolar destek seviyelerine sahip . Benzer şekilde Bitcoin direnç seviyeleri de 48.267 dolar , 48.774 dolar ve 49.468 dolarda yer alıyor.

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar