Ana SayfaBitcoin HaberleriBitcoin Fiyat Tahmini : 70.000 Dolar Direnci Kırılabilir!

Bitcoin Fiyat Tahmini : 70.000 Dolar Direnci Kırılabilir!

Yatırımcıların dikkat etmesi gereken temel seviyelerden bazıları, acil 68.000 dolarlık destek ve 20 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) (grafikteki mavi çizgi 68.300 dolar).

spot_img

Mart 2024 tarihi Bitcoin yeni ATH rekoru olarak geçti ve geçiyor. Bitcoin 14 Mart 2024 tarihinde $73,750.07 seviyesine ulaşarak yeni bir ATH rekoru kaydetti. Yazı tarihi itibariyle BTC 68.020 Dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin fiyatı ATH rekorundan sadece -7.39% değer kaybetti. Bu yazımızda Bitcoin BTC fiyat tahmini, yorum ve geleceği hakkında veriler paylaşacağız. 

Şimdi Bitcoin Satın Alın, Nisan 2024 Tarihindeki BTC Yarılanmasını Kaçırmayın!

Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin ETF’ye net giriş hacmi, daha fazla kurumsal yatırımcının yeni yatırım alternatiflerini benimsemesiyle artmaya devam ediyor. SoSoValue’nun verileri, en yüksek kümülatif toplam net giriş olan 12,15 milyar dolara övgüye değer bir artış olduğunu ortaya koyuyor.

BlackRock’un IBIT’i, Cuma günü 139 milyon dolarla en yüksek günlük net girişle lider konumda bulunuyor. Öte yandan Grayscale’in GBTC’si 139 milyon dolarla en büyük çıkışı yaşıyor. Fidelity’nin FBTC’si de dahil olmak üzere diğer ETF operatörleri, 155 milyon dolarlık net günlük giriş hacmiyle ivme kazanıyor.

Kasım 2023’te işlem hacmi açısından en büyük kripto borsa şirketinin liderliğini Changpeng Zhao’dan devralan Binance’in şu anki CEO’su Richard Teng, Bitcoin fiyatının yıl sonundan önce potansiyel olarak 80.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor.

Bitcoin Yarılanması Fiyat Artışına neden olabilir!

Bitcoin yarılanması,  Bitcoin’in hızla yeni zirvelere yükselmesine neden olacak, piyasayı değiştirecek başka bir olaydır. Bu etkinlik her dört yılda bir gerçekleşir. Yarıya indirmek, blok başına madenci ödülleri yarıya indirildiğinde arzı azaltarak madalyonun enflasyonunu kontrol eder.

Geçen hafta sonu yaşanan ani düşüş, fiyatları Ichimoku kutu seviyelerinin altına itse de boğalar kontrolü yeniden ele geçirmeyi başardı ve böylece piyasanın aşırı düşüş eğilimi göstermesini engelledi.

Mevcut teknik yapıya göre Bitcoin’in bu hafta 70.000 doların üzerine çıkma ve ATH’ye yaklaşma potansiyeli var.

bitcoin btc fiyat tahmini yorum analiz geleceği

Yatırımcıların dikkat etmesi gereken temel seviyelerden bazıları, acil 68.000 dolarlık destek ve 20 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) (grafikteki mavi çizgi 68.300 dolar).

Bu iki temel seviyenin üzerinde dört saatlik birkaç mum kapanışı, Bitcoin  boğalarının üstünlük kazanmasını sağlayacaktır  . Artan yönde ise, 70.000 doların üzerine çıkmak, 80.000 dolara doğru yeni rekor seviyeleri hedefleyen FOMO odaklı bir başka ralliyi pazarlayabilir.

Bitcoin fiyatı günü 68.000 doların altında kapatırsa, görünüm satış tarafına yönelmeye başlayabilir ve özellikle piyasa gözlemcilerinin yarılanma öncesi bir geri çekilme beklentisiyle yeni bir belirsizlik yaratabilir.

Akılda tutulması gereken 68.000 doların altındaki diğer destek alanları 66.000 dolar, 64.000 dolar ve 200 günlük EMA (grafikteki mor çizgi) 61.909 dolardır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar