Bitcoin 10.000 Dolara Düşebilir mi?

Kripto ekosisteminde kabul gören tek bir şey var. Yükseldiği zaman bu yükselişin çok daha üstünde yükselişlerin olacağı yada düşüş olduğu zaman daha fazla düşüşlerin olacağına dair yorumlar. Bu konuda yanlış olmadığımın hepimiz farkındayız. Peki, Bitcoin 10.000 Dolara Düşebilir mi?

Bitcoin 10.000 Dolara düşebilir mi?

BitMEX‘in kurucu ortağı Arthur Hayes ve Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı Mark Mobius da dahil olmak üzere piyasa analistleri, Bitcoin için bir sonraki hedefin 10.000 dolar olduğunu ve tahminin gerçekleşmesi durumunda zaten sıkıntı çeken sektöre daha fazla acı vereceğini söyledi.

2022 yılı resmen kripto ekosisteminin kıyameti olarak nitelendirilebilir. Fakat her şey bitmiş değil. Kripto para sisteminde yer alan kötü olaylar silsilesi Bitcoin’i bu yılın başında 60.000 Dolardan alarak 15.000 Dolar seviyelerine kadar düşürmeyi başardı.

Tabi olaylar ekosistemi derinden etkiledi. Luna kriziyle başlayan çöküş, FTX, BlockFi gibi borsa ve kripto borç verme şirketlerinin iflasıyla devam etti. Fakat hala bitmiyor. Piyasa ısrarla FUD yaymaya devam ediyor. Olumsuz olmayan bir haberde bile olumsuz bir haber etkisi oluşturularak ekosistemin daha fazla yara almasını sağlıyorlar.

“Bitcoin, FTX çöküşü sonrası yaklaşık 16.000 dolarda bir destek seviyesi bulmuş gibi görünüyor. CoinGecko’daki araştırma başkanı Zhong Yang Chan, Decrypt’e  verdiği demeçte , FTX’in serpintilerini, özellikle de olası Genesis iflasını ve bundan kaynaklanan diğer dalgalanma etkilerini aktif olarak izliyoruz .

IntoTheBlock araştırma başkanı Juan Pellicer, “çok olumsuz bir katalizör ortaya çıkmadıkça 10.000 ila 12.000 dolar seviyesine hızlı bir düşüşün olabileceğini belirtiyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.