Avrupa Merkez Bankası (ECB) Tahvil Alımlarını Sonlandırıyor

Tahvil Alımları sonlanıyor

Avrupa Merkez Bankası Perşembe günü, uzun vadeli tahvil alım programını 1 Temmuz’da sonlandıracağını doğruladı ve inatla yüksek enflasyonla mücadele ederken Temmuz ayından itibaren bir dizi faiz artırımının sinyalini verdi. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Tahvil Alımlarını Sonlandırıyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

ECB Tahvil Alımlarını Sonlandırıyor, Oran Artışlarına İşaret Ediyor!

Avrupa Merkez Bankası Perşembe günü, uzun vadeli tahvil alım programını 1 Temmuz’da sonlandıracağını doğruladı ve inatla yüksek enflasyonla mücadele ederken Temmuz ayından itibaren bir dizi faiz artırımının sinyalini verdi.

Geçen ay rekor seviyede %8,1’e yükselen fiyat artışı ve hızla genişleyen ECB, son on yılın çoğunda uyguladığı teşvik önlemlerini geri alıyor.

Hızlı fiyat artışının daha geniş ekonomiye sızmasını ve kırılması zor bir ücret-fiyat sarmalı aracılığıyla sürdürülmesini durdurmayı amaçlıyor.

Piyasa Rekasiyonu:Euro, ECB kararının ardından kısa bir süreliğine düştü ve ardından para piyasaları 2022 yılı sonuna kadar merkez bankasının daha fazla politika sıkılaştırması yapacağına dair tahminleri artırırken yükselmeden önce.

TDGüvenlikleri:

“ECB’nin kurumsallaşmış güvercinliği, esasen Temmuz ayında 25 baz puanlık bir artış “niyetinde” olduğunu söyleyerek kazanıyor. ECB, yüksek enflasyonun devam etmesi halinde Eylül ayında 50 baz puanlık bir artışın kapısını açarak şahinlerin canını sıktı.”

Andrew Kennıghan, Avrupa Ekononi Başkanı, Sermaye Ekonomisi:

Olası bir backstop QE programı hakkında herhangi bir yeni ayrıntı verememek, çevresel tahvillerin bir satışa karşı savunmasız kalacağı anlamına geliyor.”

“İfadeyle ilgili en önemli şey, söylemediği şeydir. Çevresel yayılmaların çok fazla genişlemesini önlemeyi amaçlayan varsayılan “yayılmayla mücadele aracı” hakkında hiçbir yeni ayrıntı yok.”

“Bütün gözler şimdi 13:30 BST’de (14.30 CET) başlayacak olan basın toplantısına çevrildi. Muhtemel bir geri dönüş programı hakkında daha fazla ayrıntı sağlayamayacağından şüpheleniyoruz, bu da yatırımcıların eninde sonunda ECB’nin kararlılığını test etmesi anlamına geliyor.”

Önerilen Makaleler

Rabobak:

“O zamana kadarki enflasyon görünümüne bağlı olarak, Eylül ayında daha büyük bir artışı garanti altına almayı düşünebileceklerine dair açık bir uyarı eklediler. Yani temelde bundan sonraki üç ay içinde güncellenmiş projeksiyonlara daha fazla ağırlık veriyorlar.”

“Yani uzun vadede, bu belki biraz daha şahin görünmesini sağlıyor, ki bu da pazardaki tahterevalliyi açıklıyor diyebilirim.”

“Merkez bankası, İtalya’yı desteklemek için başka bir program inşa etmesine gerek kalmayacağını umacaktır. Son sekiz yılda sürekli olarak düşük getiriler, İtalyan Hazinesinin mevcut borcu daha düşük fonlama maliyetleriyle yeniden finanse etmesine, borç servis maliyetlerini önemli ölçüde azaltmasına ve yüksek borç yükünü daha yönetilebilir hale getirmesine olanak sağlamıştır. Daha yüksek ECB faiz oranları ve İtalya’nın borçlanma maliyetleri, İtalya’nın borç sürdürülebilirliğini sorguluyor.”

Sam Cooper, Silikon Vadisi Bankası:

“Euro yönü, Temmuz ayından sonraki gelecekteki faiz artırımlarının zamanlaması ve hızı, özellikle de %0,25 yerine %0,50 taksitlerle artış gözlemleyebileceğimize dair ipuçları tarafından belirlenecek. Önümüzdeki basın toplantısında odak şimdi ECB Başkanı Lagarde’a çevrilecek, piyasa beklentilerinden herhangi bir sapma, euro ve daha geniş döviz piyasasına daha fazla şok dalgası gönderebilir.”

Arne Petımezas, AFS Grubu:

Bence oldukça zayıf. Negatif oranları neden Temmuz’da tek seferde bitirmiyorlar anlamıyorum. Bunun yerine Temmuz’u 25bps’de sabitlerler. Onlar da yeni tahminlerinde enflasyonu düşürmek gibi aynı hatayı yapıyorlar. Eylül’de 50bps bu nedenle çok olası. ‘Sürekli’ ve ‘kademeli’ dil, 2023’te şu anda OIS tarafından fiyatlandırılandan daha fazla zam gördüklerini gösteriyor. Hepimizin bildiği gibi çok belirsiz olan şeyleri geleceğe itmek yerine yakın vadede daha güçlü davransalar daha iyi olur.”

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.